На 17 години Дони Златкова от Петрич издава първия си роман – „Любов в ада“. "Книгата жъне успех", с радост споделя младата писателка една година след нейното издаване:
„Има доста продадени бройки. И мисля, че скоро ще ми се наложи да извадя нови. През тази една година имах доста представяния на книгата. Дори и по време на карантината, когато доста представяния отпаднаха – тя върви добре“.
Успехът за Дони Златкова идва ненадейно. Тя пише книгата като на шега. А мечтата ѝ е романът да бъде екранизиран:
„Това е само първа част от трилогия. Втората я започнах преди няколко месеца. След това обаче си дадох огромна почивка и не съм писала изобщо. Тази година завърших и сега се надявам в даден момент да ми дойде музата отново да пиша. Нещата във втората част доста ще се променят. Ще има доста голяма разлика от първата, но няма да издавам много. Амбицията ми е да стане и на сериал. Досега съм я предлагала на много хора, които наистина харесват идеята, начина, по който е написана. Покрай карантината нямах възможност да се срещна с един режисьор, който трябваше да дойде от Испания и за момента нещата са в застой, но предполагам, че много скоро ще намеря начин да се свържа отново с някого“.
Дони е от Петрич. Подкрепа за издаването на книгата получава от роднини, приятели и преподаватели от ОДК – Петрич:
„Очаквах в началото да не ме вземат изобщо насериозно. Но хората в тези среди се оказаха впечатлени от мен и от самата идея. Особено като им казвам на каква възраст съм написала, кога ми е дошла идеята и те са по-скоро учудени. Мисля, че сега вече гледат на мен с възхищение, защото самите те се кефят, че има такива хора в България. Сега вече сама търся и се свързвам с разни хора“.
Дони Златкова има още една мечта – да бъде актриса. Смята себе си за късметлийка, а късмет определено е нужен в този бизнес, разсъждава още младата писателка.
Приключи участието на екипа от БДЗП – Гоце Делчев в Осмото международно преброяване на белия щъркел. Общините, които са били обходени през тази и миналата година, са общо 13 на брой. Според резултатите от проучването, в община Петрич са били установени най-много щъркели и щъркелови гнезда. Това съобщи за Радио Благоевград Димитър Попов,..
Планината е за всички – без бариери. Това е на само призив, а дългогодишна мисия за Гергана Дойчинова и екипа на „Ела и ти“. След дарителска кампания бяха събрани нужните средства за закупуването на три специализирани колички. С тях деца и младежи с увреждания, както и трудноподвижни хора, могат да стигнат до планинските върхове, разбира се, с..
След протеста и контрапротеста заради сигнала на родилка за агресия в Майчин дом на дневен ред излезе наболял за обществото проблем за етиката между пациенти и медицински специалисти, като този случай отвори полюсни позиции и още въпросителни. Акушерството е трудна и отговорна, но същевременно и благородна професия, изискваща търпение и..
Бретонски палачинки, кроасани, лавандулова лимонада и френски сирена, поднесени сред уютния и пъстър колорит на благоевградското село Рилци. Този културен мост между българската и френската култура подариха на благоевградската публика Маргарита Георгиева, заместник-председател на Алианс франсез, и Елена Арнаудова. С подкрепата на Община Благоевград те..
Дните 15, 16 и 17 юли са известни в българския народен календар като Горещници. Тези три дни са свързани с почитание към огъня. Вярвало се, че който работи през тези дни, то снопите му на нивата се запалвали сами, защото огънят слизал от небето. Считали, че който не празнувал Горещниците, къщата му изгаряла. Тези дни се съблюдавали..
Припомняме, че през пролетта на тази година една от най-големите световни тютюневи компании стартира пилотен проект у нас, осъществяван от Национална асоциация на тютюнопроизводителите (НАТ-2010) и компанията за преработка на суров тютюн Сокотаб. Проектът включва експерименталното изпитване на три нови за България сортове едролистен тютюн, като..
За поредна година Общинският исторически музей в Брезник, съвместно с Центъра за работа с деца в града, организират инициативата „Ваканция в музея“. Целта е децата да се забавляват, участвайки в различни дейности като рисуване, тъкане, изработване на глинени съдове и на традиционни местни печива. Идеята е по този начин малчуганите да добиват..