Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Търговското изложение "Baby love" ще се проведе за втора година в Перник

За втора поредна година Перник ще се проведе специализираното търговско изложение за настоящи и бъдещи родители „Baby love”. Събитието ще бъде открито на 12 септември в 10 часа, ще продължи и на следващия ден, като ще събере на едно място най- добрите фирми за детски стоки и услуги.

Паралелно с изложението лекции ще изнесат водещи специалисти, които ще дадат ценни съвети, свързани с бременността, раждането и отглеждането на малчуганите. По време на форума посетителите ще могат да зададат своите въпроси на акушерки, акушер гинеколози, неонатолози, педиатри, психолози, логопеди, консултанти по кърмене. Инициативата и организацията са на Валентина Страхилова – регионален координатор на Алианса на българските акушерки и създател на училището за родители „Мама тате и аз”.

И тази година ще има големи отстъпки при пазаруване, вкусни здравословни изкушения, детска кухня, сертифицирана от 7 месеца до 7 години, томбола с много награди. Каузата през тази година ще бъде в името на новия живот. Ще бъде поставена кутия за дарения и фирми и граждани могат да оставят средства, колкото преценят.

С набраните средства ще бъдат подпомогнати семейства с репродуктивни проблеми в Перник. Лице на тазгодишното издание е талантливата актриса, перничанката Евелин Костова.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Тежка катастрофа на пътя Симитли- Разлог

52-годишен благоевградчанин загина при тежка катастрофа на пътя Симитли – Разлог. Сигналът за инцидента е подаден в 15.16 ч.Сблъскали са се лек и тежкотоварен автомобил в местността Раденка, в близост до комплекс „Две реки“.На място е починал водачът на лекия автомобил, който е на 52 години от Благоевград. Възстановено е движението по път II-19..

публикувано на 08.08.25 в 18:09

Намерен е 46-годишен перничанин, напуснал дома си на 5 август

Сигнал за изчезването му е бил подаден днес около 10,00 ч. на тел. 112. По данни на близките му, до тази сутрин мъжът отговарял на телефона. В разговорите си с тях и с приятели твърдял, че няма намерение да се прибере, без да обяснява какво е намислил. От 08,00 ч. тази сутрин телефонът му давал свободно. Това притеснило семейството му. След подаването..

публикувано на 08.08.25 в 17:12

Пътно произшествие край Разлог

Временно е ограничено движението по второкласен път Симитли-Разлог в района на Разлог поради ПТП. Шофьорите изчакват на място.  Трафикът се регулира от "Пътна полиция", съобщиха от АПИ.

публикувано на 08.08.25 в 16:18

Нови сметосъбиращи машини за община Благоевград

Две нови сметосъбиращи машини вече ще обслужват различни райони на територията на община Благоевград. Те заменят част от силно амортизираните и остарели камиони, с които общината разполагаше до момента. Новите камиони отговарят на най-съвременните екологични и технически стандарти и изисквания за опазване на околната среда. С въвеждането им в..

публикувано на 08.08.25 в 15:17

Пожарът в Пирин е локализиран

В продължение на 15 дни горски служители от ЮЗДП са високо в планината и полагат усилия за пълното потушаване на огнената стихия. Днес на място са 35 служители, както и специализиран автомобил на ЮЗДП, който оказа голяма помощ за недопускане на разширяване на периметъра на огъня в последните дни. При 370 метра денивелация, по фронта на пожара е..

публикувано на 08.08.25 в 15:09

В Брезник ползват кризисна питейна вода за напояване

За нерегламентирано използване на доставяната в цистерни питейна вода, съобщават от община Брезник. Установено е, че в условията на обявеното заради водната криза частично бедствено положение водата е използвана и за напояване на градини и овощни дръвчета. Нарушителите са заснети от камерите за видеонаблюдение и при продължаващи нарушения записите ще..

публикувано на 08.08.25 в 13:47

Съдът в Дупница потвърди 200 хил. лв. глоба за ТЕЦ „Бобов дол“

Районният съд в Дупница потвърди поредната глоба за ТЕЦ “Бобов дол” за замърсяване на околната среда. Тя е в размер на 200 000 лева и е наложена от РИОСВ през април тази година. Сигнали за силно замърсяване на въздуха в Големо село са подадени в края на октомври 2024г. При извършената проверка екоинспекторите установили видимо запрашаване на въздуха в..

публикувано на 08.08.25 в 11:22