Интернет и социалните медии вече са неизменна част от ежедневието ни, а заедно с това и новите форми на изкуство. Съвременният човек на изкуството има възможност да изразява себе си по множество различни начини. Това може да стане чрез пърформанси, хепънинги, флуксуси и всякакви пространства, в които може да се изрази съвременния художник или поет например. Социалните мрежи се превръщат не само в място, където младите хора могат да показват себе си и да комуникират, те стават място, където всеки може да изразява себе си. Искра Нончева, по полулярна в социалната мрежа като Иси, събира хиляди последователи и почитатели на стиховете, които пише.
„Пиша от трети клас и първо започнах с едни малки детски приказки. Имаше период, в който бях спряла да пиша, но се случи нещо и започнах отново. Започнах и да публикувам в социалните мрежи и видях, че се харесва. Хората споделят, че откриват себе си в моите текстове, но се надявам да намират и забавната страна.“, споделя Искра.
Като нова форма на изкуството, така може да определим интернет поезията. Споделянето на текстове в социалните мрежи обаче има две страни – положителна, но и отрицателна, предупреждава младата писателка:
„Помогнаха ми социалните мрежи. То от там се и тръгна. Определено помагат, но колкото помагат, толкова и ощетяват понеже има хора, които публикуват без нашето име и това винаги ме е дразнило. Контактувам и с много млади автори, творящи в социалните мрежи“.
Искра Нончева е автор на книгата „Аз съм Иси“. На мнение е, че публикуването на текстовете в интернет не отблъсква читателите да притежават книгата, а напротив:
„Колкото повече публикуваш в интернет, толкова повече искат да го вземат в ръце. Виждам, че младите хора четат. Връща се модата на четенето.“, твърди Иси.
Интервюто с Искра Нончева за предаването "Звездопад в Благоевград" чуйте в звуковия файл =>
БСП участва в управлението, с фокус върху конкретни политики, а не заради разпределението на постове. Това заяви в предаването "Събития и личности" Кристиан Вигенин, зам.-председател на БСП и член на ЕП. Той подчерта, че предстоящият бюджет и законодателната програма на правителството трябва да отразяват приоритетите на социалистите, сред които са..
Фискалната политика на новото правителство, коалиционните договорки и политическото противопоставяне в Народното събрание – тези теми бяха във фокуса на разговора с бившия депутат от "Продължаваме промяната – Демократична България" Димитър Найденов. Според него, ГЕРБ умишлено саботира приемането на България в еврозоната, като насочва..
За разлика от Григорианския календар, съблюдаван в повечето части на света, китайският е базиран върху движенията на Луната. Подобно на западния зодиак, китайският е разделен на 12 цикъла, всеки от които с продължителност една година, вместо един месец. Началото на китайската Нова година обикновено се пада между 21 януари и 20 февруари. През 2025..
Продължава дарителската кампания за набирането на средства за възстановяване на сградата на читалището в радомирското село Извор. Това увери в ефира на Радио Благоевград Димитрина Мирчева, секретар и един от инициаторите за запазване на културния институт. Години наред мечтите на жителите на Извор са били свързани да бъде възстановен..
8 528 са тютюнопроизводителите, които ще получат подпомагане по Схемата „Преходна национална помощ за тютюн“, за кампания 2024 г. Заявените количества са общо 17 168 092 кг. От тях 7 272 производители са заявили 8 543 183 кг. „Басми“, 731 производители - 871 452 кг. „Каба-Кулак“, 455 производители - 1 975 847 кг. „Бърлей“ и 70 производители - 5..
„В Германия се живее спокойно и добре, цените на храните са почти като в България, но данъците са доста по-високи“. Такива са впечатленията на нашия редовен слушател Сашо Симеонов, който през лятото живее в родното си село Бабинска река, в община Бобов дол, а зимата пребивава при свои близки в Берлин, Германия. Специално за рубриката..
В Сърбия в момента текат процеси, които може да повлияят на ситуацията на Балканите. Поводът за тези протести, от българска гледна точка, е прозаичен – корупцията по всички етажи на властта. Но опозицията в Сърбия използва тази нещастна кончина на хората в Нови Сад, за да се опита отново да промени ситуацията в страната и ако може да свали президента..