През изминалата година турската неправителствена организация, подкрепяща недоносените бебета и техните семейства - издадоха книга за деца и родители, посветена на тези близнаци, които се раждат по-рано от очакваното. До момента книгата бе налична на турски и английски език, но вече благодарение на фондация „Нашите недоносени деца“ е достъпна и на български език. След преждевременното раждане на неговите деца авторът Ahmet Ozyigit решава да създаде книгата.
„С нея авторът иска от една страна да запознае обществеността с това, какво означава да се родиш преждевременно, какви са трудностите при преждевременно родените близнаци. От друга страна, за да помогне на родителите на по-рано родени близнаци да имат една основа за разговор с тях, за техните различия. Много често в тази ситуация едното бебе се развива по-различно от другото. Книжката е детска с илюстрации, с малко текст, който е на достъпен детски език. Тя е абсолютно пригодена за четенe от родители на деца. Дори и за четене самостоятелно на деца. Книжката набляга на това, колко са силни тези деца и имат един екип зад себе си, за да се развиват. Набляга и на това, как всяко дете избира негова си област, в която иска да се развива.“, каза Маргарита Габровска от фондация "Нашите недоносени деца".
Героите в книжката се казват Али и Чем – две момченца, всяко от които има различен талант. По превода на български език работи екипът от фондация „Нашите недоносени деца“ напълно доброволно, а благодарение на подкрепата на хората, тя вече е и издадена от печат.
"Всяка закупена книга ще подкрепи дейността на Фондация "Нашите недоносени деца", разясни още Маргарита Габровска.
Интервюто с Маргарита Габровска за предаването "Семейно парти" чуйте тук =>
Броени дни остават до началото на XVII Национален студентски фестивал на изкуствата, организиран от студентите на Факултета по изкуствата на Югозападния университет „Неофит Рилски“. Студентите от катедрите „Музика“, „Изобразително изкуство“, „Хореография“, „Културология“, „Телевизионно, театрално и киноизкуство“ подготвят..
Учениците от 12-ти „А“ клас на СУИЧЕ „Св. Климент Охридски“ действително могат да се нарекат млади будители. Те са патриоти, обичат родината си и при тях Хелоуин претърпя пълното си фиаско, защото абитуриентите не уважават чуждите празници. Значимостта на делото на будителите, както и темата за съвременните българи, достойни да се нарекат..
Стартира тригодишният проект - „Да подкрепим твореца“ на пернишката фондация „П.У.Л.С.“. Той е насочен към децата, ползващи програмите за подкрепа на хора, пострадали от насилие към организацията, както и техните родители. Ще бъдат обхавнати над 100 деца от Перник и региона, преживели насилие в семейството или в училище и около 20..
По думите на лидера Ивелин Михайлов резултатите от вота на 27 октомври са манипулирани. От партията твърдят още, че разполагат с доказателства за 40 валидни гласа и че в момента се променят протоколи: "Искаме нови избори. Не знаем доколко е възможно това, но трябва да има масирано присъствие на външни наблюдатели, като ние започваме да събираме..
Политическата криза в България, отразена в ниската избирателна активност и недоверието към институциите, е директно следствие от годините на морално компрометирано управление и корупция, смята политикът и лидер на ПП МИР Симеон Славчев. В политическото предаване “Събития и личности”, той обърна внимание на ситуацията, в която страната ни се намира,..
В политическото предаване “Събития и личности”, народният представител от „Възраждане“ Цвета Рангелова сподели основни акценти от бъдещата парламентарна работа на партията. Тя потвърди, че енергетиката остава ключов приоритет за „Възраждане“, като партията се бори за запазване на въглищните централи и националната енергийна независимост. Според..
С интерактивни занимания на тема: „Значимост на медоносната пчела“, малчугани от Благоевград се запознават със значимостта на пчелите за екосистемата и с полезността на пчелните продукти. Инициативата е на потомствения пчелар от Благоевград Ралица Петкова, която продължава информационната си кампания в благоевградски училища, а вече и в детски..