"Събитието, макар и онлайн, се постарахме да го конструираме така, че да наподобява до голяма степен физическия формат. Ще има една изключително интересна презентация на нашия изпълнителен директор г-жа Иванка Шалапатова, която ще представи нашата визия за бъдещето и мечтите ни за следващите пет години. Подготвили сме и артистична програма. Гостите ще имат възможност да подкрепят нашата организация по време на събитието, както и да се включат в традиционния ни търг, в който има изключително интересни и ценни предмети и преживявания. Събраните средства ще бъдат насочени към нашите програми за Ранно детско развитие, за превенция на раздялата на новородени с техните семейства и за подкрепа на деца с трудности в развитието", каза в интервю за Радио Благоевград Диляна Манева - мениджър Корпоративна социална отговорност във Фондация "За нашите деца".
Водещи на събитието ще бъдат известните български актьори Елена Петрова и Калин Врачански, а традиционното благотворително наддаване, което ще се реализира по нов начин във виртуална среда, отново ще бъде в майсторските ръце на Игор Марковски. В подкрепа на инвестициите в ранното детско развитие и значението им за разгръщането на пълния потенциал на децата на по-късна възраст, гостите ще чуят гласа на златния учител на България, г-н Теодосий Теодосиев-Тео. Със специално разработена за събитието хореография във вечерта ще се включи и един от най-известните танцьори у нас Реми Тоин, а актьорите от музикалния театър Илона Иванова и Денко Проданов ще поднесат музикален подарък за гостите с изпълнение на два емблематични дуета от популярни мюзикъли.
Вече 11 години всяка есен Вечер на добродетелите събира над 400 социално ангажирани лидери и визионери в нашето общество - представители на социално-отговорния бизнес, на неправителствения сектор и на културния и обществения живот, за които децата са най-ценния капитал.
Повече за събитието може да научите тук.
Фондация „За Нашите Деца“ вече 29 години успешно се справя със ситуации с висок риск за децата, които живеят в дом за деца, имат увреждане или с редица проблеми в семейната им среда – трайна бедност и социална изолация, насилие, безразличие и отчуждение. Вече 29 години висококвалифициран екип от специалисти работи за това всяко дете да живее и да води пълноценен живот в семейство, за да може да разгърне своите таланти и способности още в първите години от своя живот. За 29 години фондацията успя да помогне на над 15 500 деца и семейства.
През изминалата година благодарение на набраните по време на Вечер на добродетелите 2019 близо 170 000 лв, фондацията подкрепи над 1000 деца и семейства.
С интерактивни занимания на тема: „Значимост на медоносната пчела“, малчугани от Благоевград се запознават със значимостта на пчелите за екосистемата и с полезността на пчелните продукти. Инициативата е на потомствения пчелар от Благоевград Ралица Петкова, която продължава информационната си кампания в благоевградски училища, а вече и в детски..
Два екипа от учители от XI ОУ „Христо Ботев“ Благоевград преминаха обучения по програма „Еразъм+“ за преподаване на гражданско образование. Темата е „Преподаване на толерантност, многообразие и активно гражданство в класната стая на 21 век“. Обучението е по проект „Училище на бъдещето – учители- новатори и успешни ученици“. Реализира се в две..
Една народна мъдрост гласи, че свекървите и тъщите са като звездите - хубави са, когато са далече. Не така обаче стоят нещата при снахата и свекървата от Перник, Мариела Петрова и Михаела Методиева, които са неразделни и прекарват щастливо времето си заедно, споделяйки общата си страст към изкуството. Мариела е израснала без майка и намира..
За първи път новата неправителствена организация „Демократичен център“ имаше възможност да наблюдава изборния процес у нас. За съжаление и този път нарушенията на закона не бяха малко. Това каза в интервю за Радио Благоевград Десислава Николова, председател на „Млада България“ и член на новата организация. Заради късната поява – само преди..
Доц. Елена Ставрова е преподавател по финанси в Стопанския факултет на Югозападния университет „Н. Рилски“ - Благоевград. В интервю за Радио Благоевград тя разказа за поредната работна среща по въпросите на финансовата грамотност на подрастващите до 18 години, състояла се в Дъблин. В проекта участват средни училища и колежи от Финландия,..
Кандидатстването за стажантската програма „Робер Шуман“ на Европейския парламент тече с пълна сила. Основното изискване е кандидатът да е завършил университет, да не е работил или да е бил на стаж по-рано в институциите на ЕС и да има много добри познания по два от официалните езици на Европейския съюз. Единият от тях трябва да бъде от работните езици..
По данни на УНИЦЕФ голям брой деца и младежи, включително и в България, се борят с тревожност, депресия и тъга . Темата за психичното здраве на младите хора не трябва да се пренебрегва, защото ако няма превенция срещу насилието и тормоза в училище, ако няма срещи със специалисти, относно факторите, влияещи за отключване на депресии, то..