В петък в 17 часа ще бъдат запалени светлинките на коледната елха в Радомир, съобщиха от общинския пресцентър. Феерия от цветове ще озари и фонтанът в центъра на града.
Украсеното с играчки и гирлянди коледно дръвче вече е поставено на площад “Свобода”. До него има фигура на Дядо Коледа и пощенска кутия, в която децата да пускат писмата си. Със светещи елени и гирлянди е украсено и пространството пред сградата на общината.
Заради пандемията, официална церемония няма да има, но запалването на светлинките на коледната елха ще бъде съпроводено с илюминации. Приветствие към жителите на града ще поднесе кметът Пламен Алексиев.
Кражба на дизелово гориво е предотвратена от служители на полицията в Перник. Извършителите са задържани. Образувано е бързо производство. Тази нощ в пернишкия квартал „Димова махала“ автопатрул забелязал три съмнителни лица в близост до паркирана пътно-строителна техника. При вида на униформените тримата избягали в посока квартал „Рудничар“. На..
Делегация от Югозападния университет „Неофит Рилски“, водена от ректора проф. д-р Николай Марин, осъществи официално посещение в Узбекистан. Визитата беше част от усилията за разширяване на международното сътрудничество и академичния обмен в сферата на висшето образование и научните изследвания. В рамките на посещението се проведе среща между..
5 проектни идеи в сферата на културата, спорта, туризма, отпадъците и градското развитие на Община Благоевград бяха одобрени от оценителна комисия по Програма ИНТЕРРЕГ VI-А Гърция-България 2021-2027. В програмата Общината си партнира с редица гръцки образователни и културни институции и общини, както и с Югозападен университет „Неофит Рилски"...
От днес на територията на цялата страна започват масирани проверки от смесени екипи на БАБХ, НАП и КЗП. Това се прави във връзка с мерките, предприети от правителството за скъсяване на веригата на доставките и елиминиране на нелоялните практики при хранителните стоки, съобщават от БАБХ. Засиленият контрол ще обхване всички търговски обекти, в които се..
За днес е обявен втори бойкот на големите търговски вериги. Организаторите апелират потребителите да подкрепят малките магазини и българските производители, които, по думите им, "ежедневно биват мачкани от веригите". 7,9 милиона лева спад в оборота на търговските вериги – това е равносметката след бойкота от 13 февруари. Правителството проведе..
Информационна среща, на която ще бъдат представени условията за кандидатстване по процедура "Диверсификация и адаптиране на малки и средни предприятия към икономическия преход“ ще се състои в Кюстендил. По процедурата за област Кюстендил са заделени 39 млн. лв. от Фонда за справедлив преход. Информационната среща, организирана от Община Кюстендил и..
Днес ще бъде предимно слънчево, но студено. Преди обяд над Дунавската равнина ще има намалена видимост и ниска слоеста облачност. Ще духа слаб вятър предимно от север-североизток. Максималните температури в повечето места ще бъдат между минус 5° и 0° градуса. В планините ще бъде предимно слънчево, ветровито и студено. Ще духа умерен, по високите части..