С проект за над половин млн. лв. община Сандански ще модернизира уличното осветление в града. Ще бъде поставено ново LED улично осветление. Предвижда се и изграждането на две фотоволтанични централи, съобщи за Радио Благоевград кметът Атанас Стоянов.
„С реализацията на този проект ще подобрим качеството на парковото и уличното осветление в града. Значително ще бъдат намалени разходите за електрическа енергия, която ежемесечно общината заплаща“, коментира кметът.
Ще бъдат подменени около 1800 броя осветителни тела на територията на града.
Предвижда се и изграждането на две фотоволтанични централи, които ще произвеждат енергия от слънчевата светлина. По този начин 10 % от енергията необходима за уличното осветление на Сандански ще бъде произвеждана безплатно от слънчевата светлина.
Над 10 незаконни постройки в ромската част на пернишкия квартал „Хумни дол” са премахнати, съобщи секретарят на общината Мартин Жлябинков. Дейностите стартираха в края на юни и продължават и към момента. За някои от постройките, които се ползват и все още не са съборени, е дадена отсрочка. Веднага след като тя изтече, ще започне и тяхното събаряне. Ще..
Временно движението по пътя Симитли – Кресна в района на Кривия тунел се осъществява двупосочно в една лента, поради аварирал тежкотоварен автомобил, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Трафикът се регулира от пътна полиция.
Под звуците на военен марш и в присъствието на официални лица, десетки граждани на Благоевград тържествено посрещнаха българските военнослужещи, завърнали се от мисия в Косово. Ритуалът се състоя на централния площад „Македония“ и премина в духа на гордост и благодарност. С водосвет за здраве и приветствия от министъра на отбраната Атанас..
На проведеното днес заседание общинските съветници излязоха с декларация, в която призовават за спешни мерки за преодоляване на проблема с безводието. Подкрепяме действията на кмета на Община Брезник, извършени на този етап, но е видно, че без Ваше съдействие, положението няма да бъде подобрено напълно, се казва в приетата днес декларация. Според..
Отдаваме почит към героите, загинали при пожара в местността „Бетоловото“ преди 22 години На днешния ден отбелязваме годишнина от трагичната гибел на четирима смели мъже, които загинаха в изпълнение на своя дълг към родината. Подполковник Милко Пейковски, майор Николай Радулов, младши лейтенант Бойко Панайотов от 24-та авиобаза „Крумово“ и..
На ПП Е-79 в района на пътен възел Брежани, неправилно пресичащ пешеходец е блъснат от лек автомобил, съобщиха от полицията в Благоевград. Транспортиран е за извършване на медицински преглед. Движението в района се регулира от полицейските служители на място.
Шест ниви с 526 канабисови растения са разкрили гранични полицаи от Регионална дирекция "Гранична полиция" – Кюстендил, в планината Огражден, община Петрич. Нивите са открити по време на специализирана полицейска операция по противодействие на засяването, отглеждането и разпространението на наркотични вещества. Разкрити са общо шест ниви в планината..