Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Орлетата“ стартираха подготовка с мисъл за елита

След дълга пауза без футбол днес най-после „Пирин“ започна зимна подготовка на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград.

За разлика от други години, днес заради строгите мерки, предизвикани от пандемията от Covid-19, на стадион не присъстваха  верните фенове на отбора.

Те се бяха разположили на хълма зад южната врата и скандираха имената на любимците си и на клуба.

Присъстваха председателят на Общински съвет Благоевград Андон Тодоров, заместник-кметът Любен Милев, журналисти от електронни и печатни медии.

Водосвет за здраве и благополучие във всеслужение направиха свещениците Андон Шавулев и Светослав Кючуков.Т римата капитани Николай Бодуров, Владислав Златинов и Станислав Манолев гръмнаха бутилките с шампанско.

В отсъствието на главния мениджър Уорън Фийни, който ще дойде в Благоевград през уикенда, накратко подготовката коментира изпълнителният директор на  ФК "Пирин" (Благоевград) Таско Тасков.

Играчите на "Пирин" имат една-единствена цел през пролетния полусезон във Втора лига-да завършат първи и се класират за Първа лига. В това е сигурен първият капитан на "Пирин" Николай Бодуров.

Чуйте разговорите с Николай Бодуров и Таско Тасков:





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Планина без бариери за децата и младежите в неравностойно положение

Планината е за всички – без бариери. Това е на само призив, а дългогодишна мисия за Гергана Дойчинова и екипа на „Ела и ти“. След дарителска кампания бяха събрани нужните средства за закупуването на три специализирани колички.  С тях деца и младежи с увреждания, както и трудноподвижни хора, могат да стигнат до планинските върхове, разбира се, с..

публикувано на 18.07.25 в 14:51
Анелия Никова

Новият живот и родилната помощ

След протеста и контрапротеста заради сигнала на родилка за агресия в Майчин дом на дневен ред излезе наболял за обществото проблем за етиката между пациенти и медицински специалисти, като този случай отвори полюсни позиции и още въпросителни. Акушерството е трудна и отговорна, но същевременно и благородна професия, изискваща търпение и..

публикувано на 18.07.25 в 14:22

Пикник артистик: Време за вдъхновение и културен куиз под открито небе

Бретонски палачинки, кроасани, лавандулова лимонада и френски сирена, поднесени сред уютния и пъстър колорит на благоевградското село Рилци. Този културен мост между българската и френската култура подариха на благоевградската публика Маргарита Георгиева, заместник-председател на Алианс франсез, и Елена Арнаудова. С подкрепата на Община Благоевград те..

публикувано на 18.07.25 в 10:58

Горещниците и Илинден - народните поверия и обичаи

Дните 15, 16 и 17 юли са известни в българския народен календар като Горещници. Тези три дни са свързани с почитание към огъня. Вярвало се, че който работи през тези дни, то снопите му на нивата се запалвали сами, защото огънят слизал от небето. Считали, че който не празнувал Горещниците, къщата му изгаряла. Тези дни се съблюдавали..

публикувано на 18.07.25 в 08:56

Новите сортове тютюн се адаптират успешно в българските условия

Припомняме, че през пролетта на тази година една от най-големите световни тютюневи компании стартира пилотен проект у нас, осъществяван от Национална асоциация на тютюнопроизводителите (НАТ-2010) и компанията за преработка на суров тютюн Сокотаб. Проектът включва експерименталното изпитване на три нови за България сортове едролистен тютюн, като..

публикувано на 17.07.25 в 11:58

„Ваканция в музея“ организират в Брезник

За поредна година Общинският исторически музей в Брезник, съвместно с Центъра за работа с деца в града, организират инициативата „Ваканция в музея“. Целта е децата да се забавляват, участвайки в различни дейности като рисуване, тъкане, изработване на глинени съдове и на традиционни местни печива. Идеята е по този начин малчуганите да добиват..

публикувано на 17.07.25 в 11:25

Етика в родилната зала

През изминалите дни една публикация на майка в социалните мрежи разбуни духовете и раздели обществото. Наскоро родила жена сподели в личния си профил във Фейсбук, че е получила грубо отношение и дори физическа агресия от лекарския екип, който е бил отговорен по време на раждането и. Последваха протести в защита на лекаря, както и контрапротест в..

публикувано на 17.07.25 в 10:46