„Астрологичен пътеводител“ не е някакъв наръчник как да се скатаем през годината или до края на дните си тук, на Земята, а всъщност е ориентир за това да изучим себе си. Това е книга за себепознанието, но чрез звездната математика. Защото звездите и планетите само ни помагат да разберем кои сме и защо сме тук. В резюме книгата може да бъде представена с една мисъл на Мевляна, който казва, че най-великото предизвикателство в живота на човека е да открие кой е. Второто велико нещо е да бъде щастлив с това, което е открил.“- това сподели за четвъртата си книга режисьорът-астролог Стилиян Иванов.
„Астрологичен пътеводител“ излиза от печат тези дни, а официалното представяне ще бъде следващата седмица.
„Ние сме огледала. В даден период на живота си срещаме хора, които харесваме и такива, които ни дразнят. В хората, които ни привличат виждаме онази наша част, която сме изучили вече в предишни животи. Тези, които ни дразнят отразяват неизучената от нас част. Не трябва да бягаме от човека, който ни дразни. Напротив – астрологията ни насърчава да си дадем сметка защо точно в този момент от живота си срещаме този човек. Това са уроци, които трябва да научим чрез него.“ – каза още астрологът, който определи 2021 като година на промени. „Ако миналата година не ни е научила, че с бездействие, с мързел и с „диванна революция“ не можем да променим нищо, то ще го научим тази година. Животът ще ни накара да бъдем много по-активни. Ако не – се обричаме на един нов 12-годишен цикъл, в който винаги ще казваме: „другите са ми виновни“ – предупреди Иванов.
Стилиян Иванов е роден в Сандански, израснал е в София, живее в Солун. Той е автор, режисьор и продуцент на 55 документални филма за историята, културата, философията и вярванията на човечеството. Води семинари по астрология на себепознанието и е автор на четири книги.
Стилиян Иванов в интервю на Райна Ванчева можете да чуете в звуковия файл:Баку - столицата на Азербайджан бе домакин на най-голямата годишна конференция за климатичните промени – КОП 29, в която участваха над 66 000 делегати от 200 държави . За втора поредна година България имаше собствен павилион и бе представена с официална делегация от 72-ма души, начело с президента Румен Радев. Определените дати за..
Милена Димитрова е авторитетен журналист, с редица престижни награди, в това число и международни, с научни интереси в областта на журналистиката, писател. В нейната професионална биография са още работа в европейски институции и в държавната администрация. В момента тя е част от екипа на вицепрезидента. Милена Димитрова е председател и на..
Община Трън планира поскъпване на таксата за битови отпадъци за 2025 година. Както и досега, ставката ще се определя пропорционално върху данъчната оценка на съответния деклариран имот, а увеличението, което предлага администрацията, е с 2 промила. Така таксата ще стане 7 промила. Според общинското ръководство, въпреки увеличението,..
На 22 ноември, по случай Деня на адвокатурата, адвокат Борис Харизанов от Петрич, член на Адвокатската колегия в Благоевград, гостува в ефира на Радио Благоевград. В разговора той подчерта ключовата роля на адвокатите в правосъдната система и значението на тяхната професия за обществото. "Днес е денят, в който всички ние, гражданите на страната, трябва..
На 21 ноември православната църква отбелязва празника Въведение Богородично, а в българския народен календар е отреден за Ден на християнското семейство. Ден, в който напомняме за важността на семейството като основна ценност, обединена около вярата, обичта и добротата. По повод днешния празник вече от няколко години екипът на детска градина..
В Деня на християнското семейство четвъртокласници от Трето основно училище „Димитър Талев“ гостуваха в ефира на Радио Благоевград . Възпитаниците на Николай Михов – преподавател по религия в учебното заведение, разказаха за историята на празника и посланията, които той носи. „Изключително лесно се преподава религия на малки деца, защото, за щастие,..
През последните години политическото говорене у нас става все по-неслушаемо, защото отдавна вече медийните аудитории и публиката го възприемат като демагогско, лъжливо, като послания, на които не може да се вярва. Това означава, че една от най-важните тенденции по отношение на говора на политиците е, че фактите и логиката са изместени от стила на..