ФК „Пирин“ (Благоевград) привлече полузащитника Венцислав Бенгюзов с договор за година и половина.
За последно Бенгюзов игра в отбора на "Славия". Преди това халфът изкара два периода с екипа на „орлетата“ – през сезон 2011-2012 и сезон 2015-16 г.
29-годишният футболист е роден в град Сандански, а в кариерата си е играл още за отборите на „Литекс“, „Брестник“, „Видима-Раковски“, „Верея“, „Банско“ и „Арда“.
Ето какво заяви във връзка с този трансфер главният мениджър на „Пирин“ Уорън Фийни:
„Това е попълнение, което ще ни направи по-силни. Той е играл на високо ниво. Както казах, искам играчи, които са били на по-високо ниво. Очаквам да започнем съвместна работа. Момчетата се справят добре, но винаги е важно един отбор да се подсилва. Определено фактът, че той е бивш играч на "Пирин" е важно. Винаги е важно. Това е фантастичен футболен регион – пиринският и Благоевград. Винаги е добре, когато бивши играчи се завръщат с желание. Той се завръща с желание да играе футбол, което е много добре за клуба. Той е играч, който определено ще ни подсили“.
„Радвам се, че се завръщам у дома. За пореден път, за трети път в моята кариера. Надявам се да помогна с опита си и качествата си на отбора да постигне своите цели, а именно – завръщане в Първа лига, където е мястото на отбора. Надявам се, че ще се впиша във вече изградения колектив. Със сигурност в момента се работи професионално. Впечатлен съм от подобренията на стадиона, съблекалните, всичко. Терените са отлично подготвени, екипировката е на ниво, всичко предразполага да се мисли за футбол. Сега нещата са едно ниво нагоре.
Преди време, когато гостувах тук с екипа на друг отбор, имаше един случай, в който се спречкахме с един бивш играч на "Пирин". Тези неща се случват. Никога не съм имал нищо против феновете или този отбор. Аз съм от този край и винаги съм бил фен на "Пирин". Това е нещо, което съм забравил. Нищо сериозно.“, заяви при представянето си новото попълнение на "Пирин" Венцислав Бенгюзов.
Жители на с. Бураново, община Кочериново, се събраха днес на протест срещу свещеника в селото, който заключил обновеният от тях храм. Протестът се проведе пред църквата "Свети Пророк Илия" в селото, която и днес, и на вчерашният празник Илинден, останала заключена. Местните са недеволни от новоназначения свещеник Георги Граховски, който им казал,..
Близо месец без топла вода ще бъдат хиляди абонати на „Топлофикация Перник” в пернишките квартали „Изток” и „Мошино”. От понеделник, 4 август, до края на месеца топлоподаването ще бъде спряно на живущите в сградите, намиращи се в северната част на двата квартала. Причината е планов ремонт на топлоповодната магистрала „Север”. З асегнати от..
Днес ще бъде предимно слънчево. След обяд над планинските райони на Западна България ще се развива купеста облачност и на места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°.
Пожар е избухнал този следобед в местността Трънски обор по пътя за село Глоговица. Да потушат огъня са изпратени пожарен автомобил от Брезник и водоноски. На място има и хора, които помагат на екипите. От общината в Трън предупредиха, ако някой реши да се включи в гасенето да бъде подготвен, а носи лопати и тупалки и маска.
От около месец чешмите по къщите не текат. Имало е цистерна, която преди повече от две седмици е изтеглена. Малцината , останали в селото бедстват. Вода има, а ние сме жадни, казаха местните. За домакински нужди и за да се изкъпят обикалят околните села. От "ВиК" в Брезник им отговаряли, че не са приоритет. „От 4-5 години нямаме вода. Избива..
Деца и възрастни издигнаха плакати “Страх ни е от пожари”, “Искаме чист въздух” и “Г-н Ковачки, елате да подишате”. Поводът са последните два пожара в топлоцентралата, чиито последствия хората все още търпят. Те твърдят, че са горели не само бали със слама, но и пластмаси и други отпадъци, а миризмата от тях се усеща и до момента. Дворовете в селото са..
Благоевградската общественост отбеляза 122 години от избухването на Илинденско-Преображенското въстание и 165 години от рождението на първия почетен гражданин на Горна Джумая – Леон Ламуш. Честванията започнаха с панихида в памет на героите, загинали за вярата и свободата на България, и полагане на цветя на мемориала „Делчев род“ в двора на църквата..