Заснежени са пътищата на територията на Благоевградска област. Няма затворени пътни участъци и ограничения, съобщиха за Радио Благоевград от Областно пътно управление – Благоевград. По високите места има частични заледявания и заснежавания. Снегорини продължават да обработват пътищата в областта. От ОПУ Благоевград призовават водачите да шофират внимателно с оборудвани за зимни условия автомобили.
Обилните валежи вчера активизираха и свлачище и наложиха частично затваряне на пътя от Симитли към Банско и Гоце Делчев. Движението там се осъществява с повишено внимание поради подкопаване на пътя. Участъкът е сигнализиран с пътни знаци.
През прохода Предел и Кресненското дефиле шофьорите да бъдат особено внимателни, предупреждават от Пътната агенция.
Движението по пътя Пастра – Рилски манастир е ограничено за всички МПС поради активизирало се свлачище. Пропускат се МПС със специален режим на движение, само през светлата част на денонощието.
Община Благоевград стартира втората за тази година масова дезакаризация на тревните площи в града и малките населени места. Обработката ще се извърши в периода от 18 до 21 юли 2025 г., при благоприятни метеорологични условия. Третирането на обществените зелени площи ще се осъществява в нощните часове, за времето от 23:00 до 06:00 ч. Изпълнителят..
Разкопките в античния град Хераклея Синтика, който се намира в Югозападната част на България, продължават. Там бе открито изваяно лице, което е част от надгробна плоча. От началото на април проф. Людмил Вагалински и колегите му проучват един от западните некрополи на града и извършват спасителни разкопки заради ново газово трасе, което ще преминава..
България заема второ място в ЕС по ръст на цените на жилищата през първото тримесечие на 2025 г. със скок от 15,1 на сто спрямо същия период през 2024 г., като по-високо повишение отчита само Португалия c 16,3 на сто. Средният ръст за ЕС е едва 5,7%, което поставя страната ни в групата на най-динамичните пазари на недвижими имоти в Европа, показват..
И днес продължава гасенето на пожара в гората над санданското село Горно Спанчево, който възникна вчера следобед, потвърди за Радио Благоевград кметът на населеното място Величка Тагарева. Екипи на пожарната служба и горски служители са останали да дежурят и през нощта на мястото на пожара. Потушаването на огъня е възобновено отново рано тази сутрин...
Общинският съвет в Дупница се събира на последното си преди лятната ваканция редовно заседание. В дневния ред са включени 22 точки. Акцентът е върху предложеното от кметския екип значително увеличение на таксите за услуги, предлагани от Община Дупница. Съветниците ще разгледат и предложението на председателя на местния парламент Костадин Костадинов..
Народното събрание трябва да одобри днес важни промени в Закона за здравното осигуряване. Те ще въведат задължително заявяване по електронен път на осигурените лица за извършените спрямо тях медицински дейности, като по този начин ще се осъществява ефективно докладване на отчетените, но неизпълнени дейности, с които неправомерно се изразходват..
Мъж на 64 години е загинал в машина за смилане на биомаса в ТЕЦ "Бобов дол". Мъжът е работил като машинен оператор към външна пернишка фирма и е имал трудов договор от май миналата година. Сигнал за инцидента е постъпил вчера на спешния телефон 112. Инцидентът е станал около 10:00 ч., след като работникът е поискал от негов колега да бъде повдигнат с..