След двумесечно прекъсване, от 1 февруари, фитнес залите отново отвориха врати, но не всички. От проверени 4 спортни центъра в Благоевград, два от тях останаха затворени за любителите на спортните занимания на закрито. Желаещите да ползват фитнес услугите обаче, трябва да спазват определени противоепидемични мерки, част от които трябва да бъдат осигурени от собствениците на фитнес залите.
50 % заетост на спортните съоръжения, дистанция между спортуващите, дезинфекция след употребата на всеки уред, добра вентилация в залата и мерене на температурата на спортуващите, са част от противоепидемичните мерки, които вече трябва да се спазват във фитнес залите.
Дали от притеснение или по друга причина, собствениците на фитнес залите в Благоевград, които посетихме днес, не бяха особено словоохотливи, както и част от вече спортуващите.
„Чиста кърпа, чисти маратонки задължително, дезинфекция при влизането и дистанция. Трябва да има и 50% заетост на фитнес уредите, ако се появата повече желаещи ще изчакат, но се съмнявам, че ще има струпване на много хора. От сутринта са дошли само двама клиенти“ – коментира за Радио Благоевград управителка на фитнес център.
Тя уточни, че затварянето на фитнес залата се е отразило доста негативно на бизнеса й, но не са били съкратени служители, защото тя работи сама.
В предиобедните часове бяха все още затворени вратите на Фитнес център, който се намира в близост до Радио Благоевград. Пред него разговарях с двама млади хора, които споделиха, че одобряват разхлабването на мерките, включително и отварянето на фитнесите, защото е важно хората да могат да спортуват.
„От време на време посещаваме фитнесите и е добре за здравето. На моменти ни липсваха този вид спортни занимания. Хубаво е да се отворят фитнес залите, но при спазване на наложените мерки. Добре е да има и измерване на температурата на входа, както и добра вентилация вътре“ – предложиха младите хора от Благоевград.
Подробностите можете да чуете в репортажа на Биляна Славчева:
Атрактивно магазинче за сувенири привлича всеки, които се разхожда в центъра на планинското градче Земен. Стефан Тодоров и неговата дъщеря Стефани Рашева разработват свой бизнес. Въвличат и останалите от семейството да се занимават с изработването на предмети от дърво, желязо, рисуване върху стъкло, керемиди и други предмети. Стефани Рашева..
На 21 януари се отбелязва Деня на родилната помощ, известен още като Бабинден (по стар стил, по нов празникът е на 8 януари). „ За професията на акушерката се изисква любов и отдаденост към майките, бебетата и жените, много знания и умения “, сподели в ефира на Радио Благоевград Ани Атанасова, специалист с дългогодишен стаж и опит в МБАЛ..
Музиката на „Дъжд От Любов” разказва история с поглед в бъдещето, където талант и дух се преплитат в жива и чиста музикална материя. Това сподели в ефира на Радио Благоевград независмият музикант Явор Велчев – Яви. Песента се ражда през 2011 г. в Антверпен, Белгия, на английски под името „Love Shower”. Местни музиканти оставят своя..
Физическите лица, които продават имоти в нови сгради, ще трябва задължително да се регистрират по ДДС. Това предвиждат внесените в парламента промени в Закона за данък добавена стойност . Промените са насочени основно към така наречените бартерни сделки на зелено, тъй като в момента масова практика е строителните компании да не купуват директно..
Деветият Международен кукерски фестивал „Старчевата“ събра в Разлог 24 групи от България и чужбина с над 2 500 участници. Атрактивният фестивал се проведе на централния площад „Преображение“, където дефилираха кукери от общините Тунджа, Ямбол, Благоевград, Симитли, Карлово, Павел баня, Елин Пелин, Земен, Перник, Кюстендил, Петрич и Разлог. В..
При детайлен анализ на данните за 2024 година, свързани с безопасното движение в България, се показва, че по време на снеговалеж, проливен дъжд и мъгла са загинали 10 души или 2 % от всички загинали по улиците и пътищата през годината. Докато, когато времето е било сухо, слънчево и благоприятно за движение са загинали 352 души или 73% от всички..
"БЕЗ КРИЛА" е филм, вдъхновен от истинската история на лекоатлета, параолимпиец и трикратен шампион на скок дължина за хора с увреждания - Михаил Христов. Михаил на 14 години губи двете си ръце заради токов удар. След това става състезател по дълъг скок и печели световна титла за параолимпийци, а после измисля нов вид протези и започва да ги..