Община Разлог закупи 28 броя смарт телевизори за детските градини на територията на община Разлог. Чрез използването на тези телевизори се дава възможност за вкарване на нови методи в обучението на децата.
Закупените смарт телевизори ще бъдат използвани за работа в електронна среда. Учителите ще могат да използват електронни учебници, да представят презентации както и да използват сайта „Умни дечица“.
Също така могат да се създават виртуални стаи за провеждане на педагогически съвети и други срещи. „Община Разлог продължава да следва линията за модернизиране и осъвременяване на материалната база в детските градини и училищата“ – сподели кметът инж. Красимир Герчев.
Жена е пострадала тежко в Пирин над хижа „ Яворов“, потвърдиха от ПСС в Банско. Група от четири жени тръгват сутринта от хижата към природния феномен „ Стъпалата“. В един от улеите пада камък и удря една от жените. Група от двама планински спасители от отряда в Разлог, един от които е лекар, са успели да стигнат до мястото и в момента оказват..
Днес е един от големите летни празници в православния календар - Илинден. Денят е в прослава на свети пророк Илия, чието име означава "крепост на Господ", а имен ден празнуват над 56 хиляди души. "Духът и силата на Илия" във вярата и предаността му към Бог и Неговия закон са ярко свидетелство за живота на пророка през девети век преди Христа. Библията..
Днес ще бъде слънчево. В следобедните часове ще има разкъсана висока, а над планинските райони - купеста облачност. Ще духа слаб западен вятър. Максималните температури ще бъдат между 32° и 37°. В планините ще бъде предимно слънчево. След обяд ще има временни увеличения на облачността и на отделни места в масивите на Западна България ще превали..
Временно движението на АМ "Струма" в посока Благоевград при км 39 в района на Долна Диканя се осъществява в изпреварващата лента, поради аварирал ТИР в активната лента. Трафикът се регулира от екип на "Пътна полиция", съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура".
Пожарът в землището на село Илинденци, който възникна късно снощи, е бил изгасен около 5 часа тази сутрин. Това обяви за БНР кметът на Струмяни. Първоначално огънят е обхванал между 50 и 100 декара сухи треви и хвойнови храсти, като имаше опастност да стигне до село Плоски и международния път Е-79. През нощта пожарникари и доброволци са..
Пожар е възникнал в землището на село Илинденци, община Струмяни. Сигналът е подаден към 23.30 часа. Огънят е обхванал между 50 и 100 декара сухи треви, но има и много хвойнови храсти. На място са пристигнали екипи с два противопожарни автомобила, както и доброволци от местното формирование. Над 50 души се борят пожарът да не се разпространи към село..
Днес ще е слънчево с купеста облачност в следобедните часове. На отделни места в планинските райони в Южна България ще превали и прегърми. Ще духа слаб, в Дунавската равнина до умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°.