Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Андон Тодоров: Няма война и напрежение между мен и кмета Румен Томов

49 точки са заложени в дневния ред на предстоящото заседание на Общинския съвет – Благоевград. Това обяви председателят на местния парламент Андон Тодоров. Основен акцент в сесията ще бъде приемането на бюджета на община Благоевград, както и план за капиталовите разходи за тази година.

По време на пресконференцията, Андон Тодоров акцентира върху това, че не съществува война между него и кмета на Благоевград Румен Томов. Според него, напрежението се насажда изкуствено и не е в интерес на нито една от двете институции.

„Няма напрежение, не искам да изземам функциите на кмета и нямам намерение да управлявам общината. Конфликтът е изкуствено създаден. Аз изпълнявам правомощията си и нищо повече. Да, критикувам, но винаги аргументирано посочвам грешки и пропуски, опирайки се на законите. Общинският съвет е законодателен орган и коректив. Аз съм открит човек и отразявам това, което виждам.”

Тодоров допълни, че в момента ОбС – Благоевград изпълнява правомощията си и решенията му не са зависими от кметската администрация. От думите на Тодоров стана ясно, че местният парламент търси и има нужда от юрист. Желаещите могат да си подадат заявления в 101 стая, в сградата на общината. Работата на бъдещия юрист ще бъде да помага документално при подготовката на сесии, комисии, както и изготвяне на становища. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Над 10 незаконни постройки в пернишкия квартал „Хумни дол” са премахнати

Над 10 незаконни постройки в ромската част на пернишкия квартал „Хумни дол” са премахнати, съобщи секретарят на общината Мартин Жлябинков. Дейностите стартираха в края на юни и продължават и към момента. За някои от постройките, които се ползват и все още не са съборени, е дадена отсрочка. Веднага след като тя изтече, ще започне и тяхното събаряне. Ще..

публикувано на 24.07.25 в 18:00

Аварирал ТИР по пътя Симитли-Кресна

Временно движението по пътя Симитли – Кресна в района на Кривия тунел се осъществява двупосочно в една лента, поради аварирал тежкотоварен автомобил, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Трафикът се регулира от пътна полиция.

публикувано на 24.07.25 в 17:14

Тържествено посрещане на българските военни от мисията в Косово в Благоевград

Под звуците на военен марш и в присъствието на официални лица, десетки граждани на Благоевград тържествено посрещнаха българските военнослужещи, завърнали се от мисия в Косово. Ритуалът се състоя на централния площад „Македония“ и премина в духа на гордост и благодарност. С водосвет за здраве и приветствия от министъра на отбраната Атанас..

публикувано на 24.07.25 в 15:07

ОбС в Брезник поиска помощ от държавата заради кризата с водата

На проведеното днес заседание общинските съветници излязоха с декларация, в която призовават за спешни мерки за преодоляване на проблема с безводието. Подкрепяме действията на кмета на Община Брезник, извършени на този етап, но е видно, че без Ваше съдействие, положението няма да бъде подобрено напълно, се казва в приетата днес декларация. Според..

публикувано на 24.07.25 в 14:39

Почит към героите, загинали при пожара в местността Бетоловото преди 22 години

Отдаваме почит към героите, загинали при пожара в местността „Бетоловото“ преди 22 години На днешния ден отбелязваме годишнина от трагичната гибел на четирима смели мъже, които загинаха в изпълнение на своя дълг към родината. Подполковник Милко Пейковски, майор Николай Радулов, младши лейтенант Бойко Панайотов от 24-та авиобаза „Крумово“ и..

публикувано на 24.07.25 в 14:32

Блъснаха пешеходец на пътен възел край Брежани

На ПП Е-79 в района на пътен възел Брежани, неправилно пресичащ пешеходец е блъснат от лек автомобил, съобщиха от полицията в Благоевград. Транспортиран е за извършване на медицински преглед. Движението в района се регулира от полицейските служители на място. 

публикувано на 24.07.25 в 14:17

Шест ниви с канабис разкриха гранични полицаи от Кюстендил

Шест ниви с 526 канабисови растения са разкрили гранични полицаи от Регионална дирекция "Гранична полиция" – Кюстендил, в планината Огражден, община Петрич. Нивите са открити по време на специализирана полицейска операция по противодействие на засяването, отглеждането и разпространението на наркотични вещества. Разкрити са общо шест ниви в планината..

публикувано на 24.07.25 в 13:49