Най-новият филм на Станимир Трифонов „Блаженият”, по книгата на Емил Андреев „Боби Блажения и другия американец”, имаше своята премиера на 14 март в столичното кино „Люмиер” в програмата на 25-ия София филм фест. По думите на режисьора той е психологическа любовна драма, а в основата на сюжета е една непорочна любов, търсенето на безценно лекарство срещу туберколоза и случайна среща с бъдещия президент на Съединените щати Джон Кенеди, които преобръщат живота на основния герой.
В звуковия файл можете да чуете разговора на Любима Бучинска с актрисата Аделина Томова, която е част от екипа и която нашата аудитория помни като едно от най-вълнуващите и различими лица на Драматичен театър „Никола Вапцаров”. Остана пътека от светлина, към която да се връщаме, след ролята ѝ на Мила в спектакъла „В полите на Витоша” от Яворов, един от най-специалните текстове в българската драматургия, определяни като шедьовър и класика.
Родена е на 18 декември 1993 г. в София. Учила е 12 години в 134 СОУ „Димчо Дебеянов” с изучаване на иврит и английски език. На 9-годишна възраст започва да посещава школата на Ники Априлов – „Като лъвовете”, а след шест години се прехвърля в театралната школа на Слав Бойчев – „МОНТФИЗ”. През 2012 е приета в класа на проф. Снежина Танковска в НАТФИЗ – специалност актьорско майсторство за драматичен театър. По време на обучението си е участвала в редица представления, както дипломни, така и професионални; също и в късометражни и пълнометражони филми, реклами, музикални клипове и фотосесии. След като се дипломира в театралната академия през 2016-та започва да работи на щат в Благоевградския театър. Веднага записва и магистратура „Журналистика, продуцентство и финанси” във Висшето училище по застраховане и финанси в София. Паралелно преподава и в актьорски школи МОНТФИЗ.
В момента е артист на свободна практика. Участва в няколко от най-големите мюзикъли на Софийска опера.
На 21 септември в Белица ще се проведе VIII –то издание на празника на общината под надслов: „С любов и вяра в общите ценности“. Тогава ще бъдат отбелязани тържествено и 140 години от основаването на Читалище „Георги Тодоров 1885“ – история, която вдъхновява бъдещето и проправя "Път през поколенията". Подготвени са множество събития, които..
Брокерската професия се гради на доверие и затова е важно брокерът да бъде емпатичен, както към клиентите, така и към колегите си. В този контекст нашите усилия са насочени към създаване на устойчива бизнес среда, но без да имаме ясни правила, прозрачност и предвидимост, няма как да се изгради това доверие. Това заяви в ефира на Радио Благоевград Вяра..
Речта на Урсула фон дер Лай е н представлява вид институционален механизъм за политическото управление , чрез който предс едателят на Е К, да кажем , отчита напредъка и очертава полити ческия дневен ред пред Е вропейския парламент. Това е първата такава реч от втория мандат на Усрула фон дер Лайен. Относно това кои са ключовите..
“Моят съвет към учители, ученици и техните близки, е да изживеят емоциите си в първия учебен ден, независимо дали са само положителни или има и известна доза притеснение. По-добре е не да им противодействаме, а да ги пуснем на воля, да живеем тук и сега, на момента ” – това посъветва от ефира на Радио Благоевград психотерапевтът Любомира..
Улици като след бомбардировки. Така изглежда голяма част от така нареченото „каре над операта“ в Благоевград. Кал, прах и изцяло липсваща инфраструктура затруднява живота на стотици граждани, които вече са на ръба и краят на ремонта не се вижда. Улиците там са напълно разкопани, а общината чака пари от държавата, за да плати на чакащите..
Кюстендил отбелязва Европейските дни на наследството с изложба „Средновековни графити от църквата „Свети Георги“. Неин автор е Явор Митов, който внимателно изследва надписите в средновековния храм. „Тази изложба е резултат от дълго изследване на графитите, които се намират в тази старинна църква. Самият храм, по своята архитектура и стенописи, е..
От октомври българското общество ще разполага с нов инструмент за измерване на социалното недоволство – Индекс за обществено напрежение. Той ще се публикува на всеки три месеца и ще показва тенденциите за предходното тримесечие, като първото издание ще обхване периода юли–септември 2025 г. Индексът се разработва от Центъра за анализи и кризисни..