Културните институции в Благоевград са предвидили поредица от инициативи през предстоящия творчески сезон. Театрите в областния център са отворили врати за своите посетители, каза за Радио Благоевград зам.-кметът по хуманитарните дейности Пролет Трифонова. В афишите на ДТ"Никола Вапцаров" и Кукления театър ще присъстват любими спектакли.
Камерна опера – Благоевград ще зарадва своите почитатели с нов спектакъл "Слугинята – господарка". Като режисьор дебютира Станислав Кимчев.
Зам.-кметът по хуманитарните дейности на община Благоевград, Пролет Трифонова заяви още, че предстои провеждането на фестивал, свързан с уличните изкуства и подчерта, че такъв фестивал не е правен в Благоевград.
Различни видове и количества наркотици, електронни везни, приспособления за разфасоване на опиати, мобилни телефони и парични средства са иззети от автомобила и жилището на младеж от София, задържан при спецакция в Перник, проведена през почивните дни. На паркинга на голям търговски център в Перник е проверен автомобил, управляван от 23-годишен..
Пожарът в Пирин е локализиран, но все още не е напълно потушен. Това заяви за БНР областният директор на служба "Пожарна безопасност и защита на населението" комисар Валентин Василев. И днес продължава доугасяването на отделни тлеещи дънери и дървета по периметъра и във вътрешността на огромния пожар в Пирин, който избухна преди 25 дни. Около 100..
Общата сума на отчетените приходи по консолидирания бюджет на държавното обществено осигуряване (ДОО) към месец юли 2025 г. възлиза на 8 540,7 млн. лв., което представлява 56,1% изпълнение на плана за годината. Съпоставени със същия период на 2024 г. приходите нарастват с 1 118,8 млн. лв. Размерът на извършените разходи към месец юли 2025 г. е 15 358,7..
Общо 39 души са ранени при 28 тежки катастрофи в страната през последното денонощие, съобщиха от МВР. В София са регистрирани едно тежко и 12 леки произшествия, при които е пострадал един човек. От началото на месеца са станали 416 катастрофи с 26 загинали и 561 ранени. От началото на годината са регистрирани 4196 тежки произшествия, при които..
Въпреки че и най-тежкото огнище на пожара в Пирин беше овладяно снощи, около 100 служители от пожарните служби, горските стопанства, военни и доброволци продължават и днес да гасят тлеещи дънери в огромния периметър, засегнат от огнената стихия. В изключително трудния и скалист терен над село Плоски, с наклон над 70 градуса, снощи беше овладяно и..
В понеделник ще е слънчево, с временни увеличения на облачността, по-значителни следобед. На отделни места ще превали краткотраен дъжд. Вятърът ще се ориентира от северна четвърт, ще е предимно слаб. Преобладаващи минималните температури между 14° и 19°, максималните слабо ще се понижат и ще са от 27° до 32°. През следващите две денонощия..
На днешния ден, 18 август, честваме Успението на преподобни Йоан Рилски Чудотворец – великият духовен подвижник на Българската православна църква и покровителят на българския народ. Преподобният св. Йоан Рилски е роден в с. Скрино, десетина години след като светият равноапостолен княз Борис покръстил българския народ. След смъртта на родителите си, по..