Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„По пътя на римляните 2021“ в Разлог

За четвърта поредна година, днес стартира Международното колоездачно състезание „По пътя на римляните 2021“, организирано от туристически обект в с. Баня, фирма за колоездачно оборудване и Община Разлог. 

Състезателните обиколки ще се проведат в два последователни дни – на 28 и 29 юни 2021 г.

Днес Разлог ще посреща национални и регионални професионални отбори от над 15 националности – Италия, Франция, Испания, Гърция, Полша, Словакия, Чехия, Австрия, Германия, Унгария, Дания и др. Въпреки трудностите, причинени от епидемиологичната обстановка, в състезанието потвърдиха участие и екипи от Украйна и САЩ.

Стартът ще бъде даден в Разлог от 15.00 от кмета инж. Красимир Герчев, който за поредна година засвидетелства готовността си да подкрепя спорта в България. Участниците ще изминат над 120 км. за около 3 часа, в 8 обиколки по маршрут Разлог – Банско – Баня – Разлог.

По време на първия етап от състезанието на центъра в Разлог местни детски клубни отбори ще демонстрират своите способности по футбол, волейбол, таеукондо, ски. В две възрастови категории ще се проведе и детско колоездачно състезание. Официалното награждаване на победителите от първия етап ще се проведе на сцената в центъра на Разлог от 19:00 часа.

Вторият етап от Международното колоездачно състезание ще стартира на следващата сутрин в Банско. Отново в рамките на 3 часа участниците ще изминат над 130 км. по маршрут Банско – Добринище – Елешница – Баня. Церемонията по награждаването, както на етапните, така и на финалните победители, ще се състои в Разлог между 13 и 14 часа.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Ограничение в тунела “Мало Бучино” на АМ “Струма”

Движението при тунела "Мало Бучино" на АМ "Струма" в посока Перник се осъществява в изпреварващата лента, поради ремонтни дейности на асфалтовата настилка, съобщават от Агенция “Пътна инфраструктура”. Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.

публикувано на 28.02.25 в 12:16

С питане за отсечените дървета и с избор на временен управител на общинско дружество започна заседанието на ОбС - Благоевград

Общинското дружество „Благоевград Инвест“ вече има нов управител. Това е Борислав Тодоров, който временно зае мястото на досегашния управител Любомир Харалампиев. Изборът на временно изпълняващ длъжността управител на дружеството влезе като първа извънредна точка в дневния ред на днешното заседание на общинския съвет в Благоевград. Любомир..

публикувано на 28.02.25 в 11:57

ОДМВР-Перник с мерки за реда и безопасността около 3 март

ОДМВР-Перник предприе мерки за осигуряване на обществения ред и безопасността на движението по пътищата във връзка с националния празник 3 март и предхождащите го почивни дни. От днес до 3 март ще има засилен контрол на местата за масово събиране на хора и обезпечаване на пътното движение на моторни превозни средства. Проведени са срещи с кметовете на..

публикувано на 28.02.25 в 11:16

МВнР: Да се избягват пътуванията до Гърция днес

Хиляди граждани, работници, профсъюзи и организации излизат на 24-часова стачка в цяла Гърция. МВнР предупреждава българските граждани по възможност да избягват пътуване до южната ни съседка.  От ведомството съветват също да се провери обстановката в страната и актуалността на разписанията на полетите - съобщава БНТ.  Препоръчва се да се избягва..

публикувано на 28.02.25 в 10:49

"Топлофикация Перник" обяви лихвена ваканция до 30 април

„Топлофикация Перник” обяви лихвена ваканция за клиентите на дружеството с изпълнителни дела. До 30 април т.г. те ще имат възможност да погасят задълженията си лихва. Изп. директор на топлоснабдителното предприятие инж. Борислав Борисов се надява кампанията да бъде оценена положително от абонатите, към които е насочена. Тя има за цел да ги улесни и..

публикувано на 28.02.25 в 10:42

Община Сандански отбелязва националния празник на България – 3 март

На 3 март, най-паметната дата в календара на българската история, честваме 147 години от Освобождението на България. Ден, в който свеждаме глави в знак на почит пред хилядите герои, жертвали живота си за свободата на нашата Родина. Ден – символ на свободата, българския дух и националната идентичност. Община Сандански ще отбележи този велик ден с..

публикувано на 28.02.25 в 10:39

Кметът Байкушев и съветници взеха участие в благотворителна инициатива

Преди началото на редовното заседание на Общински съвет Благоевград днес ученици от Второ основно училище „Димитьр Благоев" в града ни с усмивка и изключително интересно представяне на мартеничките, които са изработили, успяха да включат местните парламентаристи в благотворителната си инициатива! Средствата от продажбите на мартеници от учениците ще..

публикувано на 28.02.25 в 10:05