Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Този добър луд свят“ през погледа на журналиста Тодор Попов

| обновено на 11.07.21 в 13:50

 „Този добър луд свят“ е заглавието на новата книга на Тодор Попов, който вече 29 години списва и редактира най-популярния самоковски вестник.

„Идеята за книгата ми дадоха мои близки и приятели. Те ме насърчиха. Помогнаха ми да я подготвя. Това е книга, в която съм събрал мои писания от изминалите десетилетия. Оформил съм я в пет раздела.

Първият е посветен на размисли и коментари за положението в България - обществено-политическата обстановка, социалните проблеми, кризата, колкото материална, още повече и духовна. 

Втората част е съставена от очерци за изтъкнати самоковци. 

В третата част съм включил интервюта, които съм правил през годините например с Тодор Живков, с космонавта Георги Иванов, Симеон Сакскуборгодски … 

Четвъртата част е съставена от пътеписи. 

На пето място поставям някои спомени от детските и младежките ми години.“, обяснява Тодор Попов.

Какво още разказва за „Този добър луд свят“ Тодор Попов, може да чуете в звуковия файл:

Тодор Попов е роден през 1951 г. в Самоков. Завършил е СУ  “Св. Климент Охридски”, специалност “Журналистика”. Работил е във вестници в Стара Загора, гр. Сандански и Самоков. Председател е на дружеството на Съюза на българските журналисти в Самоков от неговото основаване през 1999 г. досега. Издал е и книгата “Среща с хилядолетието” /Пътепис за Света гора/, 2009 г. Носител е на златния почетен знак на Община Самоков и на значката “Златно перо” на СБЖ.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Планина без бариери за децата и младежите в неравностойно положение

Планината е за всички – без бариери. Това е на само призив, а дългогодишна мисия за Гергана Дойчинова и екипа на „Ела и ти“. След дарителска кампания бяха събрани нужните средства за закупуването на три специализирани колички.  С тях деца и младежи с увреждания, както и трудноподвижни хора, могат да стигнат до планинските върхове, разбира се, с..

публикувано на 18.07.25 в 14:51
Анелия Никова

Новият живот и родилната помощ

След протеста и контрапротеста заради сигнала на родилка за агресия в Майчин дом на дневен ред излезе наболял за обществото проблем за етиката между пациенти и медицински специалисти, като този случай отвори полюсни позиции и още въпросителни. Акушерството е трудна и отговорна, но същевременно и благородна професия, изискваща търпение и..

публикувано на 18.07.25 в 14:22

Пикник артистик: Време за вдъхновение и културен куиз под открито небе

Бретонски палачинки, кроасани, лавандулова лимонада и френски сирена, поднесени сред уютния и пъстър колорит на благоевградското село Рилци. Този културен мост между българската и френската култура подариха на благоевградската публика Маргарита Георгиева, заместник-председател на Алианс франсез, и Елена Арнаудова. С подкрепата на Община Благоевград те..

публикувано на 18.07.25 в 10:58

Горещниците и Илинден - народните поверия и обичаи

Дните 15, 16 и 17 юли са известни в българския народен календар като Горещници. Тези три дни са свързани с почитание към огъня. Вярвало се, че който работи през тези дни, то снопите му на нивата се запалвали сами, защото огънят слизал от небето. Считали, че който не празнувал Горещниците, къщата му изгаряла. Тези дни се съблюдавали..

публикувано на 18.07.25 в 08:56

Новите сортове тютюн се адаптират успешно в българските условия

Припомняме, че през пролетта на тази година една от най-големите световни тютюневи компании стартира пилотен проект у нас, осъществяван от Национална асоциация на тютюнопроизводителите (НАТ-2010) и компанията за преработка на суров тютюн Сокотаб. Проектът включва експерименталното изпитване на три нови за България сортове едролистен тютюн, като..

публикувано на 17.07.25 в 11:58

„Ваканция в музея“ организират в Брезник

За поредна година Общинският исторически музей в Брезник, съвместно с Центъра за работа с деца в града, организират инициативата „Ваканция в музея“. Целта е децата да се забавляват, участвайки в различни дейности като рисуване, тъкане, изработване на глинени съдове и на традиционни местни печива. Идеята е по този начин малчуганите да добиват..

публикувано на 17.07.25 в 11:25

Етика в родилната зала

През изминалите дни една публикация на майка в социалните мрежи разбуни духовете и раздели обществото. Наскоро родила жена сподели в личния си профил във Фейсбук, че е получила грубо отношение и дори физическа агресия от лекарския екип, който е бил отговорен по време на раждането и. Последваха протести в защита на лекаря, както и контрапротест в..

публикувано на 17.07.25 в 10:46