Туристическата екосистема е сериозно засегната от ограничения върху движението и пътуванията, наложени след избухването на пандемията от коронавирус. Постепенното разхлабване на противоепидемичните мерки и новите условия за пътуване дадоха нов старт за туристическия сектор. С въвеждане на цифровия сертификат за COVID през месец юли се даде още една възможност за пътувания в страните от Европейския съюз. Ако пътуващите не разполагат със сертификат, се налага да се съобразят с изискванията в съответната европейска страна.
За съжаление, „Делта“ вариантът на коронавируса настъпва в Европа. Здравните власти предупредиха, че светът навлиза в четвърта вълна на COVID-19. „Ситуацията е много динамична. Фактът, че имаме цифров сертификат, може би облекчава пътуванията в Европа, но не бива да забравяме, че има и други ограничения за туристите. Важно е да се знае в коя държава пътуват и попада ли тя в т. нар. опасна цветна зона“, коментира професор Мария Станкова.
В България, в сравнение с Гърция и Испания, мерките не са толкова строги, обяснява туроператорът Здравка Чимева. Тя е категорична, че всеки турист задължително трябва да се информира в детайли за противоепидемичните мерки в европейската държава, в която отива.
Чуйте обзора по темата, подготвен от Агнес Манова:
БСП участва в управлението, с фокус върху конкретни политики, а не заради разпределението на постове. Това заяви в предаването "Събития и личности" Кристиан Вигенин, зам.-председател на БСП и член на ЕП. Той подчерта, че предстоящият бюджет и законодателната програма на правителството трябва да отразяват приоритетите на социалистите, сред които са..
Фискалната политика на новото правителство, коалиционните договорки и политическото противопоставяне в Народното събрание – тези теми бяха във фокуса на разговора с бившия депутат от "Продължаваме промяната – Демократична България" Димитър Найденов. Според него, ГЕРБ умишлено саботира приемането на България в еврозоната, като насочва..
За разлика от Григорианския календар, съблюдаван в повечето части на света, китайският е базиран върху движенията на Луната. Подобно на западния зодиак, китайският е разделен на 12 цикъла, всеки от които с продължителност една година, вместо един месец. Началото на китайската Нова година обикновено се пада между 21 януари и 20 февруари. През 2025..
Продължава дарителската кампания за набирането на средства за възстановяване на сградата на читалището в радомирското село Извор. Това увери в ефира на Радио Благоевград Димитрина Мирчева, секретар и един от инициаторите за запазване на културния институт. Години наред мечтите на жителите на Извор са били свързани да бъде възстановен..
8 528 са тютюнопроизводителите, които ще получат подпомагане по Схемата „Преходна национална помощ за тютюн“, за кампания 2024 г. Заявените количества са общо 17 168 092 кг. От тях 7 272 производители са заявили 8 543 183 кг. „Басми“, 731 производители - 871 452 кг. „Каба-Кулак“, 455 производители - 1 975 847 кг. „Бърлей“ и 70 производители - 5..
„В Германия се живее спокойно и добре, цените на храните са почти като в България, но данъците са доста по-високи“. Такива са впечатленията на нашия редовен слушател Сашо Симеонов, който през лятото живее в родното си село Бабинска река, в община Бобов дол, а зимата пребивава при свои близки в Берлин, Германия. Специално за рубриката..
В Сърбия в момента текат процеси, които може да повлияят на ситуацията на Балканите. Поводът за тези протести, от българска гледна точка, е прозаичен – корупцията по всички етажи на властта. Но опозицията в Сърбия използва тази нещастна кончина на хората в Нови Сад, за да се опита отново да промени ситуацията в страната и ако може да свали президента..