Туристическата екосистема е сериозно засегната от ограничения върху движението и пътуванията, наложени след избухването на пандемията от коронавирус. Постепенното разхлабване на противоепидемичните мерки и новите условия за пътуване дадоха нов старт за туристическия сектор. С въвеждане на цифровия сертификат за COVID през месец юли се даде още една възможност за пътувания в страните от Европейския съюз. Ако пътуващите не разполагат със сертификат, се налага да се съобразят с изискванията в съответната европейска страна.
За съжаление, „Делта“ вариантът на коронавируса настъпва в Европа. Здравните власти предупредиха, че светът навлиза в четвърта вълна на COVID-19. „Ситуацията е много динамична. Фактът, че имаме цифров сертификат, може би облекчава пътуванията в Европа, но не бива да забравяме, че има и други ограничения за туристите. Важно е да се знае в коя държава пътуват и попада ли тя в т. нар. опасна цветна зона“, коментира професор Мария Станкова.
В България, в сравнение с Гърция и Испания, мерките не са толкова строги, обяснява туроператорът Здравка Чимева. Тя е категорична, че всеки турист задължително трябва да се информира в детайли за противоепидемичните мерки в европейската държава, в която отива.
Чуйте обзора по темата, подготвен от Агнес Манова:
Планината е за всички – без бариери. Това е на само призив, а дългогодишна мисия за Гергана Дойчинова и екипа на „Ела и ти“. След дарителска кампания бяха събрани нужните средства за закупуването на три специализирани колички. С тях деца и младежи с увреждания, както и трудноподвижни хора, могат да стигнат до планинските върхове, разбира се, с..
След протеста и контрапротеста заради сигнала на родилка за агресия в Майчин дом на дневен ред излезе наболял за обществото проблем за етиката между пациенти и медицински специалисти, като този случай отвори полюсни позиции и още въпросителни. Акушерството е трудна и отговорна, но същевременно и благородна професия, изискваща търпение и..
Бретонски палачинки, кроасани, лавандулова лимонада и френски сирена, поднесени сред уютния и пъстър колорит на благоевградското село Рилци. Този културен мост между българската и френската култура подариха на благоевградската публика Маргарита Георгиева, заместник-председател на Алианс франсез, и Елена Арнаудова. С подкрепата на Община Благоевград те..
Дните 15, 16 и 17 юли са известни в българския народен календар като Горещници. Тези три дни са свързани с почитание към огъня. Вярвало се, че който работи през тези дни, то снопите му на нивата се запалвали сами, защото огънят слизал от небето. Считали, че който не празнувал Горещниците, къщата му изгаряла. Тези дни се съблюдавали..
Припомняме, че през пролетта на тази година една от най-големите световни тютюневи компании стартира пилотен проект у нас, осъществяван от Национална асоциация на тютюнопроизводителите (НАТ-2010) и компанията за преработка на суров тютюн Сокотаб. Проектът включва експерименталното изпитване на три нови за България сортове едролистен тютюн, като..
За поредна година Общинският исторически музей в Брезник, съвместно с Центъра за работа с деца в града, организират инициативата „Ваканция в музея“. Целта е децата да се забавляват, участвайки в различни дейности като рисуване, тъкане, изработване на глинени съдове и на традиционни местни печива. Идеята е по този начин малчуганите да добиват..
През изминалите дни една публикация на майка в социалните мрежи разбуни духовете и раздели обществото. Наскоро родила жена сподели в личния си профил във Фейсбук, че е получила грубо отношение и дори физическа агресия от лекарския екип, който е бил отговорен по време на раждането и. Последваха протести в защита на лекаря, както и контрапротест в..