Една извънредна точка, по искане на кмета на Благоевград Илко Стоянов, ще бъде включена на утрешната сесия. Искането – Колежът по туризъм да бъде освободен от наем за времето, в което децата от Второ ОУ "Димитър Благоев" се помещават там, поради спешния ремонт на училищния покрив.
"Налага се спешен ремонт на покрива и затова учениците от Второ ОУ са разпределени в различни сгради, където да учат. Част от класовете учат в Колежа по туризъм. Нормално е Колежът по туризъм за този период да бъде освободен от заплащане на наем на помощенията, които ще плаща Второ ОУ", каза на днешната пресконференция Радослав Тасков.
Утре съветниците ще гласуват и предложение, касаещо синята зона, допълни още Тасков:
"Предложението предвижда да бъдат посочвани улиците не поименно, а да се определят граници на синята зона, което касае от улица до улица."
"Смятам, че Общинският съвет трябва да има такава практика. Да помагаме със средства, не само когато човек е крайно нуждаещ се, а да имаме възможност да подпомагаме и точно такива млади хора, на които им предстои да учат.", заяви още Радослав Тасков.
Предлага се и създаването на ново общинско предприятие, чиято цел е да позволи на общината скоростно поправяне на обекти, попаднали под ударите на вандалско поведение. Ще бъдат гласувани и годишните финансови отчети на общинските фирми. Тасков заяви, че повечето от тях и тази година са на загуба.
Всички предложения са разгледани от постоянните комисии, а дневният ред е одобрен от Председателския съвет.
Заседанието ще се проведе на 17 септември от 9:30 ч. в зала „22 септември“.
Община Перник осигурява безплатен транспорт за Голяма задушница в събота до централния гробищен парк и до гробищния парк в кв. „Мошино”, съобщиха от общинския пресцентър. Безплатният транспорт е в улеснение на гражданите и от него може да се възползва всеки, вместо да стои с автомобила си в задръстване или да търси място за паркиране, заявиха от..
Специализираната болница за активно лечение на белодробни болести „Св. Пантелеймон” в Перник обмисля изграждането на паркинг със соларен парк, съобщи управителят д-р Симеон Василев. Това ще позволи да бъдат икономисвани средствата, които се плащат за ел. енергия. Идеята е на мястото на съборена стара постройка с гаражи, която е била полуразрушена и..
С редица тържествени мероприятия в Благоевград ще бъдат отбелязвани 147 години от Освобождението на България. Честванията ще започнат на 3 март от 09.00 часа в двора на храм „Въведение Богородично“ с полагане на цветя пред паметната плоча на майор Иван Павлович Орлински и панихида за загиналите за свободата. Програмата ще продължи в 10.00 часа с..
Съвместно с Исторически музей-Разлог и членките от клуб „Втора младост“, потребители и служители от Центъра за социална рехабилитация и интеграция, започнаха да изработват пъстри мартеници. С взаимна помощ и с много старание и любов към детайла, потребителите на социалната услуга направиха десетки мартенички. Освен различните видове мартенички за..
Сигнал за липсващи капки за глаукома подаде до БНР близка на пациентка. Капките са основна част от терапията при глаукома и се поставят по два пъти на ден без прекъсване до живот, тъй като глаукомата не се лекува, терапията е постоянна. Един флакон стига за един месец, разказа столичанка. Възрастната жена приема капките по лекарско предписание, като те..
В редовния петъчен парламентарен контрол днес участие се очаква да вземат 10 министри. Парламентът ще обсъди и създаването на нова временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата. Вносители са депутатите от ГЕРБ-СДС. В мотивите си за създаването на новата комисия вносителите заявяват, че продължаващата през последните..
Днес, 21 февруари, ще е предимно слънчево. Ще духа слаб, в източните райони до умерен вятър от север-североизток. Температурите ще са в широки граници: минималните - от минус 20° до минус 5°, а максималните - от минус 6° до 5°.