В 12 часа ще бъде даден стартът на втората обиколка, отново с дължина 11,6 км (490 м денивелация в две изкачвания и спускания). Маршрутът е същият, но ще бъде пробяган в "обратен" ред.
Състезанието, организирано от Община Благоевград, съвместно с Blagoevgrad Running Club, е първото за града предизвикателство от серията RATCU (Run Around The Clock ULTRA – денонощно бягане "превърти часовника").
Стартът на първата обиколка бе даден в 10.00 часа пред кметството на село Еленово. Целта на всеки бегач, участващ в RATCU Blagoevgrad, е да пробяга колкото се може повече обиколки по кръговото трасе. Победител е този, който остане сам на трасето, след като всички други са се отказали, и успее да го премине в контролното време от 2 часа за обиколка. Победителят от RATCU Blagoevgrad ще получи „златен билет“ за участие в RATCU Кладница, както и купа, осигурена от Община Благоевград.
Най-бързо в първата обиколка финишира Николай Дерменджиев (59 минути и 16 секунди), втора е Кристина Иванова (59:30), а трети – Веселин Цочев (1:09:56).
В момента страницата за проследяване на резултатите "на живо" показва, че завършилите първата обиколка и тези, които са все още по трасето са 44-ма. Шестима от участниците в предварителните си заявки са посочили, че ще се опитат да направят 13+ обиколки.
Автомобилни гуми горят в местността "Войниковец" в Перник, в близост до пернишката крепост. Три противопожарни екипа работят по потушаването на пламъците. На място има и три патрулни автомобила на полицията. Няма опасност за населението и за намиращата се в съседство гора, казаха от ОД на МВР. Причината за пожара тепърва ще се установява. Това което се..
Остава бедственото положение в общините Петрич, Сандански и Струмяни. Бедствено положение в късния следобед беше обявено и в община Симитли. Засега нивата на големите реки - Струма и Места, са малко над средните, но все още далеч от критичните стойности. По-големият проблем е свързан с малките реки, които се вливат в Струма и Места. Падналото..
Осем магистрати и двайсет полицаи от цялата страна бяха номинирани в конкурса „Сткрахливият умира всеки ден, смелият-само веднъж“ в памет на италианския магистрат Джовани Фалконе. Отличени бяха и служители на отделите „Борба с наркотрафика в Централно митническо управление и митница Бургас, както и от Агенция Митници – отдел „Борба с наркотрафика“..
Над 200 ученици и студенти преминаха през дните на отворените врати в Анаеробната инсталация за преработка на разделно събрани биоотпадъци в землището на село Бучино. Голям интерес от двата университета и училищата отчита Наталия Димитрова, началник отдел „Екология“ в Община Благоевград. По този начин Община Благоевград се включва в..
С около 400 повече заявления за енергийни помощи са подадени в област Перник в сравнение с предходната година. С близо 400 повече са и подпомогнатите домакинства. Размерът на помощта за целия отоплителен сезон е 606,70 лв., като сумата се отпуска еднократно и наведнъж. Всички подадени заявления са обработени, в процес на разглеждане са само две, съобщи..
Горски и военни ще залесяват опожарената гора край Симитли. На 2 декември (вторник) служители на ЮЗДП, ТП „ДГС Симитли“ и 3-то бригадно командване към Сухопътните войски ще залесят опожарен район, който се намира над село Мечкул. В кампанията, чийто старт беше даден преди седмици, когато горски и летци от ВВС залесиха край Самоков, ще участват около 50..
Паднало количество дъжд: между 20-25 л/кв м- равномерно за деня. По-големи количества - над 35 л./кв.м. за последните три часа са паднали в Санднаски. Изолирани места с наводнени мазета на къщи и улици има в с. Левуново, с.Ново Делчево и с. Лиляново. В района на Кресненското дефиле и прохода Предел има паднали камъни, които се отстраняват от служители..