Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Росен Начев: И таксиметровите услуги скоро с нови цени

такси
Снимка: БГНЕС

Състоянието на автопарка на таксиметровите компании преди началото на зимния сезон – това коментирахме в следобедния блок на Радио Благоевград.

Както всеки един автомобилист, така и собствениците на таксита и техните водачи, влизат в сложния ритъм за подготовка на колата за предстоящите температурни аномалии.

Председателят на браншовото сдружение в община Благоевград, Росен Начев, ни разкрива част от проблемите. И ни предупреждава да очакваме скоро отново скок в цените на таксиметровите услуги.

Инфлационните процеси, на които сме свидетели през последните месеци, неминуемо се отразиха сериозно на покупателната ни способност. На фона на енергийната криза и нестабилната обстановка около котировките на горивата, съвсем закономерно се очерта повишаване на цените на стоките от първа необходимост. С това обаче, не се приключват неприятните изненади за джоба на българина. Всеки един стопански сектор, произвеждащ стока или услуга, вече е принуден да променя ценовата си характеристика. Това се очертава да се случи и в сегмента на таксиметровите услуги, каза собственикът на таксиметрова компания в Благоевград, Росен Начев.

Освен тези изключително сериозни финансови предизвикателства пред бранша, на преден план стои и подготовката на автопарка на превозваческите компании за зимните условия. Разбира се, процесът вече е отдавна отработено действие, подчертава Начев.

Въпреки тежката икономическа картина в страната и очертаващата се криза на трудовия пазар, таксиметровият бранш на този етап не изпитва глад за кадри.

Според благоевградския собственик на превозвачески бизнес, има моментно негативно усещане, което се провокира и от пандемичната криза, но има и „светлина в тунела“. 

  


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Институциите на терен: Гасене, превенция и международна подкрепа

Министър-председателят Росен Желязков, заедно с екипа от Оперативния щаб, беше на терен в района с най-сериозния пожари в страната - този над село Илинденци, община Струмяни. Той подчерта значението на координацията между институциите и обяви, че човешкият фактор остава основната причина за възникване на огнената стихия.„Над 95% от пожарите се..

публикувано на 29.07.25 в 10:46

Ще направим оглед, за да се кандидатства за обезщетения на пострадалите домакинства при пожара

По-голямата част от пожара, разгорял се в събота вечерта в община Трън, вече е локализиран. Все още има активни огнища в горската част. Рано сутринта доброволци, пожарникари, горски служители и земеделци са били разпределени по местата, в които все още гори огън, но те са трудно достъпни за техниката. Затова и днес основно ще се разчита на..

публикувано на 28.07.25 в 12:59

Три дни Благоевград ще бъде сцена на вдъхновението и младежкия порив

От днес до неделя Благоевград ще бъде сцена на вдъхновението, младежкия порив и надеждата. За втора поредна година тук се провежда инициативата „Ела си в Благоевград“, която събира местни жители, гости на града и българи, живеещи в чужбина. Напук на юлската жега, събитието раздвижи градската сцена в типичен стил – големи дози от онези вибрации, които..

публикувано на 25.07.25 в 19:08

В пиковите горещини не пийте алкохол, заложете на лека храна и повече течности!

Екстремно високите юлски температури поставиха на изпитание и болни, и здрави. Какви са основните рискове за сърдечносъдовата система при пиковите горещини, какво трябва да бъде поведението ни? В предаването „Сюжети от деня“ на БНР-Радио Благоевград отговорите  потърсихме от доц. д-р Красимира Христова, председател на Асоциацията по неинвазивна..

публикувано на 25.07.25 в 09:20

Единна методика за изчисляване на такса смет ще улесни общините

Общините все още чакат от държавата изработена ясна и единна методика за въвеждане на новите модели за изчисляване на такса смет, които трябва да заработят у нас от 1 януари 2026 година. Миналата година този процес беше отложен тъкмо поради липса на прецизна стратегия как навсякъде да бъде изчислявана такса смет. Сега отново няма яснота по кой път ще..

публикувано на 24.07.25 в 12:20

Експертно за имотите: Оферта „Само за частни клиенти“, защо това е нелоялна практика

Изразът „Оферта само за частни клиенти“ в обявите за недвижими имоти е синоним на нелоялна практика и крие опасности за клиента. Това е първата „сигнална лампа“, че не сте се доверили на правилния човек в имотния пазар. „Ако вие сте продавач и обявите своя имот в дадена брокерска агенция с подобен модел на работа, вие рискувате вашият имот да не..

публикувано на 24.07.25 в 11:58

Райският газ – забавление с фатални последици

Преди дни служители на ГДБОП задържаха близо 1 тон флакони с райски газ на обща стойност 250 000 лв  в благоевградското село Падеш. Според  антимафиоти те веществото е било предназначено за разпространение в питейни заведения и търговия на дребно.  Цялото количество е иззето, с цел да бъде предотвратено то да стигне до пазара и до крайния..

публикувано на 24.07.25 в 11:13