Благоевградската публика ще бъде първата, пред която ще бъде представен нов прочит на концерт за кавал и кларинет на музиканта Теодосий Спасов.
„Вече може би девети път ние го свирим този концерт тук наоколо, но в Благоевград за първи път. Ще го изсвирим по по-различен начин отколкото на другите места в България, защото свирейки музика, музикантът споделя и своите вътрешни вълнения и усещания. Нещата са написани с възможност за импровизация“, каза пред медии днес в Благоевград Теодосий Спасов.
В концерта участие ще вземе и световноизвестният кларинетист Илиян Илиев, който даде отлична оценка на музикатите от Камерна опера – Благоевград.
„Те са чудесни музиканти и трябва да не се чудят добре ли свирят или не? Те свирят просто много добре“, заяви Илиян Илиев.
Да работиш с големи музиканти като Теодосий Спасов е предизвикателство и удоволствие, сподели на пресконференцията директорът на Камерна опера Благоевград Лина Ангелова,
„Репетициите започнаха успешно, вълнуващо. На концерта ще видите микс от българска музика и от джаз, и от класика... от всичко, което ви харесва“.
Концертът „Отворено настроение“ е част от юбилейния творчески сезон по случай 50-годишнината на Камерна опера Благоевград и се провежда с подкрепата на Община Благоевград. Концертът ще се състои на 9 декември от 19 часа в зала „Яворов“, а посетителите трябва да представят зелен сертификат.
Напълно автоматичен външен дефибрилатор ZOLL AED 3, SpotCheck монитор за измерване на жизнени показатели и напълно оборудвана чанта за спешна помощ, бяха дарени на Спорна зала “Неврокоп арена”. Дарението е направено от името на фондация „Гоцеделчевци за града и региона“ и е предназначено за нуждите на спортното съоръжение, в полза на спортистите,..
Организатор на събитието бе местният клуб „Авангард” с подкрепата на община Перник и под патронажа на кмета Станислав Владимиров. Автомобилът – победител е с двигател 2000 кубика и 100 конски сили. Негов собственик е Павел Велев от София. За поредна година перничани и гостите на града имаха възможността да се порадват, да се докоснат и да се снимат с..
Към момента няма непосредствена заплаха за сигурността страната ни. Всички данни, които постъпват, включително от Международната агенция за атомна енергия, сочат, че няма радиационно замърсяване. Радиационният фон на територията на България е нормален и се следи непрекъснато от оторизираните органи. Службите за сигурност следят ситуацията в..
Днес в Перник за шеста поредна година ще се проведе ретро парад. Събитието се организира от местния клуб „Авангард класик” с подкрепата на община Перник и под патронажа на кмета Станислав Владимиров. Тази година Алеята на класиката ще бъде разположена в централния градски парк. В станалото вече традиционно за града изложение ще се включат..
В обръщение към нацията американският президент Доналд Тръмп заплаши с още удари, ако скоро не бъде постигнат мир, след като тази нощ Съединените щати извършиха удари срещу ядрени съоръжения в Иран. Сред тях са комплексите в Натанз, Исфахан и Фордоу. По думите на Доналд Тръмп при американските въздушни удари са били "напълно унищожени" иранските..
Днес ще бъде слънчево. След обяд над Източна България и планините ще има купеста облачност, но ще е без валежи. Дневните температури ще започнат да се повишават и максималните ще бъдат между 26° и 31°.
Двама души са пострадали при тежка катастрофа на АМ "Струма" при Дупница, съобщиха за БНР от Областната дирекция на полицията в Кюстендил. Инцидентът е възникнал следобед в района на 66 км на аутобана в посока "Кулата". Очевидци споделят с видео от мястото на инцидента по мрежата. От него става ясно, че два автомобила са катастрофирали, като и двата..