В знак на признателност и почит към делото и подвига на Апостола глави сведоха политици, управници, граждани, сред тях и много деца.
Венци бяха поднесени от името на кмета на Перник Станислав Владимиров, областния управител Кирил Стоeв, председателя на местния ОбС Димитър Колев и др.
Рецитал за своя патрон представиха ученици от 12-о основно училище „Васил Левски”, а почетен караул на паметника на Апостола дадоха членове на клуб „Традиция“.
Левски надживя превратностите на времето, идеологическите доктрини, политическите заблуди, боричканията за власт. Той е вечният буден дух на човечеството, се казва в обръщение на кмета Станислав Владимиров към перничани.
Послание по повод годишнината отправи и областният управител Кирил Стоев. Истинският Левски се пази дълбоко в сърцето. Защото е личност, която още не е намерила своето подобие в българската история. Защото е мярка и пример за всеки един от нас, заяви областният управител.
По повод годишнината в центъра на града бе експонирана мобилна изложба, озаглавена „Времето в хората и хората във времето”.
Венци и цветя бяха поднесени пред паметниците на Левски в Радомир и Брезник.
Днес е Неделя месопустна или Месни заговезни. Празнува се винаги в неделя, 8 седмици преди Великден. От този ден до края на Великите пости са забранени месото и месните продукти . През цялата седмица до Сирни Заговезни се устройват веселби и игри, защото след това те са строго забранени. Денят се нарича Неделя Месопустна, защото е..
Жълт код за ниски температури издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 10 области в Североизточна България. Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево, сочи прогнозата на НИМХ. Предимно значителна облачност ще има над западните райони, но само на отделни места е възможно да превали слаб сняг. Преди обяд..
За 29 места ще се борят 239 кандидати, издигнати от 8 партии и 6 коалиции, две от които местни. 71 са секционните комисии, над 500 са членовете в тях. В последната седмица преди местния вот бяха направени 130 смени в състава на комисиите, като половината от тях са на председатели, заместник-председатели и секретари. Сред основните причини за..
Категорично осъждам агресията срещу полицаите, които с отговорност и професионализъм гарантират правото на всеки български гражданин да изразява мирно протеста си или подкрепата за каузи, в които вярва. Като министър на вътрешните работи няма да се поколебая да дам съответните разпореждания, за да бъде приложена цялата строгост на закона за опазване на..
Десет полицаи са ранени при ексалацията на напрежението по време на протеста на партия "Възраждане" срещу въвеждането на еврото. По-рано участващите в демонстрацията заляха с червена боя фасада на сградата на представителството на европейските институции в София и се опитаха да подпалят вратата. От полицията съобщиха, че има и арестувани.
Новата девойка "Кюстендилска пролет" ще бъде избрана на 15 март в Кюстендил. Претендентките за титлата през тази година са 14, колкото бяха и през 2024 година. Традицията по тържествено посрещане на пролетта в града датира от древни времена, припомниха от общинския отдел "Култура и духовно развитие". През тази година конкурсът ще се състои за 58-и..
Едва една пета от членовете на секционните комисии в Сандански са преминали обучение за провеждане на нов избор за общински съветници, който е насрочен за утре, 23 февруари. 130 са направените смени в състава на секционните комисии, а основна причина за отказите е по-малкото заплащане. Редовните избори за общински съветници в Сандански бяха..