Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

05.03.2022 г., 14:00 – 17:00 ч., „Арт сезони” с Любима Бучинска

"Морфин" - моноспектакъл на Петър Петров - Перо
Снимка: Yalta art room

Сюжети от Кюстендил и Перник: Ангел Павлов с актуална информация от Кюстендил; „В търсене на изгубеното време” - Елена Тамакярска за фотографската изложба на Симеон Богданов, която беше представена на 1 март в галерия „Кракра” в Перник.

Представлението „Снежната кралица” от Х. К. Андерсен на Кукления театър в Благоевград, акцент от културния афиш за деня – режисьорът Тодор Вълов за спектакъла.

Теартрално-визуалният моноспектакъл „Морфин”, по повестта на Булгаков, на сцената на столичното пространство за младо изкуство „Ялта арт рум”– среща в ефир с младия  актьор от Благоевград Петър Петров – Перо и с режисьорката Кристина Беломорска.

„Алиса в страната на...” – минутите на Таня Спасова.

Изложба керамика на Даниела Механджиева в галерия „Еме” в Благоевград – разговор с художничката след откриването в петък.

79 години от смъртта на поета, художник, журналист, театрален критик и общественик Сирак Скитник, личност със значим принос за издигане авторитета на Радиото и негов пръв директор – думи за на проф. Веселин Димитров при откриването на паметната плоча на къщата, в която е живял Сирак Скитник, също на Богомил Нонев, бивш директор на Радиото и пръв носител на наградата „Сирак Скитник”, както и на българския дипломат и интелектуалиц Петър Увалиев. Записите са от Златния фонд на БНР.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

„На отворен прозорец“ с Лалка Радкова

Неделна проповед на отец Светослав Кючуков. Международен танцов фестивал „АЗАТ“ 2025 – гр. Добринище – Ани Парапунова, секретар на НЧ „Димитър Благоев 1925“ – гр. Добринище. Бусинската сръчкотилница в трънското село Бусинци за трети пореден път е домакин на фестивал на сръчните ръце (21 и 22 юни) – Стефка Бонева, организатор на..

публикувано на 22.06.25 в 05:00

„Студио спорт“ с Петрана Кимчева

Залата на славата „Христо Стоичков“ и Историческият музей Петрич организират първата по рода си гостуваща изложба за българския кавалер на „Златната топка“ – разговор с Миглена Шимова, пиар експерт. Как един спортист вижда бъдещето си след активния период – разговор с Евелина Николова – Грежделева , която участва във форума „Възможности..

публикувано на 21.06.25 в 08:10

“С усмивка в събота” със Снежина Цветанова

Рубриката “Философия по пантофи” на Павел Петлички представя забавни, абсурдни и усмихнати въпроси от живота. Представяме новия сингъл на група “Атлас” - “Ти си слънце” заедно с един от основателите на групата Петър Писарски.  С усмивка отбелязва, че светът забеляза и нашата шопска салата. А преди това още две салати..

публикувано на 21.06.25 в 05:00

„Ефир за приятели“ с Петрана Кимчева

Залата на славата „Христо Стоичков“ и Историческия музей Петрич организират първата по рода си гостуваща изложба за българския кавалер на „Златната топка“ – разговор с Миглена Шимова, пиар експерт. Единадесето издание на фестивала „Хоро край Пирина“ за танци, музика и автентичен фолклор стартира в град Сандански  - разговор с Ралица..

публикувано на 20.06.25 в 10:25

"Сюжети от деня" с Елеонора Тропанкова

Как премина НВО по математика за седмокласниците?  Репортаж. Отзвук от пресконференцията на кмета на Благоевград - Методи Байкушев. Защо специалността ВЕИ става все по-предпочитана от учениците?  Интервю с Татяна Костадинова – директор на Професионалната гимназия в град Бобов дол, бивш Техникум по минна промишленост. Какви възможности..

публикувано на 20.06.25 в 08:30

"Събития и личности" с Мария Благоева

Северна Македония на кръстопът: Ще намери ли пътя към ЕС? Коментар на Ангел Джамбазки, бивш евродепутат. ВМРО С протест на ГКПП-Златарево в подкрепа на осъдения Люпчо Георгиевски. Репортаж. ПП „Възраждане“ с нови протести срещу еврото. Разговор с Цвета Рангелова, народен представител. Пожароопасният сезон започна. Съветите..

публикувано на 20.06.25 в 05:00

“Ефир за приятели” със Снежина Цветанова

Над 300 деца от цялата страна ще вземат участие в 12-ото издание на театралния фестивал „Талантино“. Повече за фестивала разказва художественият ръководител на Драматичен театър „Проф.Енчо Халачев” Бранимир Митов. Община Симитли организира поход до величествените Коматински скали. С организаторите говорим за инициативата и развитието на..

публикувано на 19.06.25 в 15:52