Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Драматичният театър в Търговище гостува в Благоевград

На 22-ри март от 19:00 ч. благоевградската публика ще има уникалната възможност да гледа комедията на Мариус фон Майенбург, с режисьор Денислав Янев. 
Ново и непознато за местната публика заглавие се откроява в програмата на Драматичен театър „Никола Вапцаров“ – Благоевград за месец март. „Грозният“ е социална сатира на един от най-известните представители на съвременната немска драматургия – Мариус фон Майенбург.
Спектакълът е част от репертоара на Драматичен театър –  Търговище и ще направи своята премиера на благоевградска сцена на 22-ри март от 19:00 ч. Режисьор на представлението е Денислав Янев – един от младите успешни режисьори, чийто спектакли се открояват на националната театрална карта. През 2020 година той получи голямата награда на конкурса за млад режисьор „Слави Шкаров“ за спектакъла „Една крачка до предела“. 
Новото представление под негова режисура – „Грозният“, разказва историята на изобретателят Лете, на когото е забранено да представи на симпозиум последното си изобретение, защото е много… грозен. Осъзнал, че живее в свят, в който опаковката е по-важна от съдържанието, Лете решава да си направи пластична операция. С новото си лице изгражда и ново самочувствие, с което привлича вниманието на околните.
Хаос от абсурдни ситуации настъпва в момента, в който и други пожелават да бъдат успешни като Лете и решават да си направят абсолютно същото лице. Кой кой е става все по-трудно за различаване, след като личните умения и качества отдавна са загубили значение и всички са заприличали на идентични артикули, излезли от конвейерната линия на известен бранд.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Народното събрание изслуша вещи лица по преизчисляването на вота

Народното събрание изслуша част от вещите лица, назначени и участващи по конституционното дело за оспорване на законността на изборите за народни представители в 51-вото Народно събрание.  Пред депутатите те защитиха резултатите от своята работа и отрекоха върху тях да е оказван натиск за промяна на изборните данни. В изслушването се включиха 8 от..

публикувано на 12.03.25 в 15:56

Сдружение "Дебют” представи новия си проект

"Невидими белези" е новият проект на сдружение "Дебют". Той надгражда две основни дейности на сдружението - проектите "Развитие на мрежа Младежки театри срещу омразата" и "Не значи не" и беше представен от председателят на сдружението Лозен Йорданов В настоящия проект също ще има обучение на младежи и заснемане на видеофилми с участието на младежи и..

публикувано на 12.03.25 в 13:59

Санкции за шофьори, паркиращи в пешеходни зони в Кюстендил

Проверки, насочени към спазване на правилата за паркиране в пешеходни зони, зелени площи и тротоари започнаха служители на общината в Кюстендил и Районното управление на МВР в града.  Съвместната контролна дейност ще продължи през следващите месеци, а целта е да се преустанови безразборното паркиране на коли в пешеходни зони и зелени площи. Първата..

публикувано на 12.03.25 в 13:11

Служители на ЮЗДП в залесителна кампания край Рилския манастир

Служители на ЦУ на ЮЗДП се включиха в залесителната кампания по повод 100-годишнината на Седмицата на гората.  На територията на ТП "Рилски манастир", на площи за възстановяване на приоритетни местообитания в зони от Натура 2000 бяха залесени широколистни фиданки от космат дъб. Сухоустойчивият вид е подходящ за залесяване при променящия се в последните..

публикувано на 12.03.25 в 11:33

Полицията в Радомир с превантивни инициативи сред подрастващите

Полицията в Радомир съвместно с Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни организират превантивни беседи срещу употребата на наркотични вещества, вейп и райски газ сред учениците. Гост-лектор ще бъде Петьо Петков, дългогодишен служител в СДВР. Беседите ще бъдат проведени на 18 и 19 март в Младежкия..

публикувано на 12.03.25 в 10:49
Първан Дангов

Глоба до 10 000 лв. за кмета на Дупница за незаконно сметище

Глоба от 3 000 до 10 000 лева ще наложи РИОСВ – София на дупнишкия кмет Първан Дангов за незаконно сметище на общински терен в местността Каратопрак. Информацията е оповестена от министъра на околната среда и водите Манол Генов в отговор на питане от депутата от “Възраждане” Димчо Димчев. Народният представител и негови съпартийци в Дупница разкриха..

публикувано на 12.03.25 в 10:39

Спектакълът „Женитба“ на турне в София, Бургас и Сливен

Спектакълът „Женитба“ на ДТ „Никола Вапцаров” – Благоевград тръгва на национално турне през април 2025, като ще гостува в три български града. Постановката предлага един различен, съвременен прочит на класическата комедия и ще бъде представена в София на 5 април в Театрална работилница „Сфумато“, в Сливен на 10 април в Драматичен театър „Стефан..

публикувано на 12.03.25 в 10:32