По традиция в началото на пролетта „Blagoevgrad BLUES & JAZZ” тръгва към сърцата на своята публика. Фестивалът ще се проведе в три поредни дни – 14, 15 и 16 април в парк „Македония“, зала „Орфей“, от 19:00 часа. Веднага след първото успешно издание през 2015 г., културният форум започва да се развива като международна платформа и в него вече са взели участие музиканти като: кралицата на испанския блус Big Mama Montse, Вики Алмазиду със своя оркестър от Гърция, Ееро Турка от Финландия и др., а от българска страна – Васко Кръпката и Подуене блус бенд, Милчо Левиев, Биг бенд Благоевград и Весела Морова, Сентиментал суингърс, Васил Петров, Стефка Оникян със своите ученици, Делта Рустърс, Драган Милев – Дари и др.
„Имаме желанието да възродим някои от най-добрите фестивали, които са се случвали вече в Благоевград и, които се очакват с нетърпение!“ Това заяви на пресконференция, организирана за културното събитие днес, директорът на диреция „Култура, спорт и туризъм“ в община Благоевград Силвия Домозетска.
„Много се радвам, че този фестивал го има и, че ние можем да осъществяваме нашата социална функция, да даваме надежда на хората. Каквито и промени да има във времето, блусът и джазът си остават във времето, като една класика и това е завинаги!“. Това каза Васил Георгиев – Васко Кръпката.
А по думите на диригента на Биг Бенд Благоевград Борис Янев вече е традиция градът ни да дава сцена на млади, подрастващи изпълнители, както и на утвърдени професионалисти.
Правителството създава държавно дружество "Магазин за хората". Разпореждане за създаването му ще бъде взето на днешното заседание на кабинета. В тази връзка ще бъдат одобрени промени в бюджета на земеделското министерство за тази година. Дружеството "Магазин за хората" ще бъде под шапката на земеделското министерство. Държавните магазини ще предлагат..
Днес и утре от 8 ч. до 18 ч., на АМ "Струма“ в отсечката между тунелите "Блатино“ и "Кочериново“ в посока Кулата, се променя организацията на движението за полагане на пътна маркировка. Трафикът ще се осъществява в активната пътна лента, като затворена за движение ще е изпреварващата лента на автомагистралата, съобщават от АПИ. В петък - 8-ми август, от..
Днес ще е предимно слънчево. След обяд главно в северозападните и планинските райони ще превали и прегърми. Купеста и купесто-дъждовна облачност ще се развива и над Южна България. На отделни места ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици, значителни по количество ще са в района на Странджа и Източните Родопи. Ще духа до умерен вятър от..
48 368 лв. са събрани до тази сутрин в разкритата от община Трън дарителска сметка за подпомагане на пострадалите при пожарите в Трънско, съобщи кметът Цветислава Цветкова. Набирането на средства ще продължи до края на месеца, след което събраната сума ще бъде разпределена от местния ОбС между пострадалите, на база на оценките на щетите при направения..
В Перник набелязаха мерки заради случаите на заболяването „син език“ в кюстендилското село Ново село. На проведеното днес заседание на епизоотичната комисия от Областната дирекция по безопасност на храните заявиха, че няма болни животни на територията на област Перник и акцентираха върху превенцията. Директорът на Областната дирекция Параскева..
Хеликоптер „Кугар“ от 24-та авиационна база от състава на Военновъздушните сили се включи в доизгасяването на огнищата от големия горски пожар в землището на село Илинденци, Община Струмяни. Машината е излетяла в 11.10 ч от авиобазата и ще извършва гасене от въздуха, по искане на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ - МВР...
Пернишкото село Расник е сред най-засегнатите от безводието населени места в община Перник. Селото е на целогодишен режим. Проблемът с водата е от години,но това лято заради засушаването положението е критично. Населеното място се водоснабдява от местни водоизточници, но заради продължителната суша притокът в резервоарите е намалял драстично. „Той не..