Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

52 пожара за три дни на територията на Пернишка област

52 пожара са гасени през последните три дни на територията на област Перник, съобщиха от Областната дирекция на МВР. 48 от тях са в сухи треви и отпадъци.

От пожарната предупреждават, че започват масирани проверки и при установяване на нарушения, ако случаите не представляват престъпления по Наказателния кодекс, ще бъдат предприети административно-наказателни действия.

Четири от пожарите в региона са с материални загуби. Четири декара смесена гора и десетки декари сухи треви и храсти са унищожени в трънското село Реяновци. Причината за пожара е небрежност при боравене с открит огън. Благодарение на бързата намеса на огнеборците щетите  в горски фонд са минимални.

В радомирското село Житуша е пламнала къща заради строителна неизправност, а заради техническа неизправност е изгорял автомобил в пернишкото село Люлин.

В село Драгичево пък са горели пет автомобила. Колите са наследствена собственост на 43-годишна местна жителка и не са били в движение. Причината не е установена. Започнато е досъдебно производство.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Безплатни автобуси на Голяма задушница в Благоевград

Община Благоевград пуска безплатни автобуси на Голяма (Месопустна) задушница, парк „Македония“ е отворен за паркиране на МПС Линия №2 от градския транспорт в Благоевград, която обслужва спирките в близост до стария и новия гробищен парк в областния център, ще е безплатна за времето от 07.00 ч. до 13.00 ч. на 22 февруари, когато отбелязваме Голяма..

публикувано на 19.02.25 в 11:01

Спекулациите относно „шопската нация“ бяха дискутирани в Босилеград

Темата със спекулациите по отношение на „шопската нация“ беше дискутирана на конференция в в Босилеград, Сърбия. По време на форума, в който участваха учени, депутати, активисти, беше изказано мнението, че нашите сънародници от другата страна на границата нямат нужда от лозунги и от потупване по рамото, а от реална помощ. Винаги става въпрос за..

публикувано на 19.02.25 в 09:35

Правителството създава Съвет за развитие при МС

На днешното си редовно заседание правителството трябва да създаде Съвет за развитие при Министерския съвет. Изпълнителната власт ще обсъжда промени в Националния план за действие при временна закрила и Закона за мерките срещу финансирането на тероризма. Министрите се очаква да отпуснат и допълнителни средства по бюджета на Конституционния съд, както и..

публикувано на 19.02.25 в 09:05

Проектобюджетът на НЗОК: 65 млн. лева по-малко за разходи

С 65 милиона лева по-малко за разходи са заложени в новия проект за бюджет на Здравната каса за тази година, подготвен от кабинета "Желязков".  Проектът с намалени приходи и разходи, в сравнение с изготвения от служебното правителство, ще бъде разгледан на извънредно заседание на Надзорния съвет на Касата. Над 9 452 000 000 лева като приходи и разходи..

публикувано на 19.02.25 в 09:03

6.4 милиарда лева е заложеният дефицит в проектобюджета

6,4 милиарда лева е планираният дефицит за настоящата година, което прави три на сто от брутния вътрешен продукт на касова основа.  Това става ясно от публикувания от Министерството на финансите проектобюджет за годината и структурния план до 2028-ма.  Малко преди 23 часа снощи на сайта на министерството бяха публикувани документите.  За целия период..

публикувано на 19.02.25 в 07:15

Облачна и студена сряда

Днес валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места ще продължи да вали сняг, в крайните югоизточни райони – дъжд и сняг. В източната част от страната ще продължи да духа умерен и временно силен вятър от север-североизток. През втората половина на деня над западните и централните..

публикувано на 19.02.25 в 07:12

Поклон, Дяконе!

С шествие и спектакъл благоевградчани отбелязаха 152 години от гибелта на Апостола на свободата. Шествието тръгна от площад „Македония“ и стигна до бюст – паметника на Дякона.  Десетки жители и гости на Благоевград сведоха глави пред живота и делото на една от най-светлите личности в българската история- Дякона Левски. Цветя отрупаха неговият..

публикувано на 18.02.25 в 21:23