1 442 са новите случаи на COVID-19 у нас за последните 24 часа. Положителни са 10,96% от направените 13 155 теста, показват актуализираните данни на Единния информационен портал към полунощ.
188 112 са активните случаи.
Най-много са новите случаи в София – 377, следват областите Пловдив – със 118 и Варна – със 104-ма новоинфектирани.
В Благоевград новите случаи са 16, в Кюстендил – 21, в Перник – 36.
В болници в страната се лекуват 1 963 души, 218 са в интензивно отделение. 294 са новопостъпилите в болнично заведение.
Като излекувани за 24 часа са отчетени 2 639 души, починали са 43-ма.
През последното денонощие са били поставени 1 398 ваксини. Общият брой на хората със завършен ваксинационен цикъл у нас вече е 2 049 587.
Шести пореден ден не спират усилията на пожарникари и доброволци на терен и работата от въздуха на българските, словашки, унгарски, чешки, румънски и френски вертолети. Днес в следобедните часове към авиационната техника за гасене се присъединиха и два самолета АТ-802 Fireboss Amphibious от Швеция. Всички усилия на националните и..
Под надзора на Районна прокуратура – Благоевград, Териториално отделение – Разлог, се води разследване по досъдебно производство, образувано за извършено престъпление – проявена жестокост към гръбначно животно. Полицейски служители са установили и разпитали свидетел, публикувал видеоклип в социалните мрежи, съдържащ данни за жестоко отношение към..
Природните бедствия ни напомнят колко крехък е човек пред силата на природата. Но именно в такива тежки моменти виждаме колко силни сме, когато сме заедно. Доброволците и аварийните екипи, заедно с пожарникарите, са в окото на пожара в Пирин. Над 160 пожарникари, горски и доброволци са на терен вече шести ден. Там е и Сдружение..
Превантивни мерки срещу шарката по овцете и козите и чумата по дребните преживни животни прие Областната епизоотична комисия в Кюстендил. Заседанието се проведе с цел превенция заради влошената епизоотична обстановка в страната по отношение на двете заболявания. Мерките, предприети от комисията, задължават Гранична полиция да организира и провежда..
По Механизма за гражданска защита на ЕС на Аерогара - Пловдив пристигнаха два самолета от Швеция, които ще се включат в битката с пожарите. Екипажите бяха посрещнати от заместник-министъра на вътрешните работи Тони Тодоров, заместник-директора на ОДМВР-Пловдив комисар Пламен Иванов и гл. инспектор Петър Петров от РДПБЗН. “Предстои те да бъдат запознати..
Възрастна жена е предала на телефонни изманици сумата от 18 500 лв. и 20 грама златни накити. 81-годишната жена от Дупница била въведена в заблуждение, че помага на службите. На измамената жена било обяснено, че след като службите си свършат работата, служител на Вътрешна сигурност от МВР ще върне парите и ценностите на сина й. Жената предала част от..
Поради усложнената обстановка и бушуващия пожар в Пирин планина, Община Гоце Делчев изразява своята съпричастност към случващото се и отменя музикалната част от програмата на Традиционния събор по повод 122 години от избухване на Илинденско-Преображенското въстание. Годишнината ще бъде почетена с официална програма пред паметника на Гоце Делчев в..