С мирна демонстрация фенове и симпатизанти на благоевградския футболен клуб „Пирин“ се обявиха срещу насилието по стадионите. Причината за недоволството бе инцидентът след снощното домакинство на Пирин срещу Левски, при който пострада привърженик на „орлетата“. Според феновете полицейските служители, следящи за реда на стадион „Христо Ботев“, са си превишили правомощията.
Подробностите от репортажа на Бойка Браткова.
Фенове и симпатизанти, представители на различни неправителствени организации и украински бежанци, се събраха тази вечер пред благоевградската болница ПУЛС. Там е настанен студентът от ЮЗУ, Володимир Будников, бесарабски българин от Украйна. Той пострада тежко по време на футболения мач в Благоевград. Според очевидци, служители на полицията са упражнили недопустимо насилие при извеждането на момчето от трибуните през второто полувреме на срещата между „Пирин“ – Благоевград и „Левски“ – София.
Председателят на ОбС – Благоевград Радослав Тасков също бе на протеста.
Приятели и колеги на Володимир изразиха подкрепата си за неговото възстановяване и бяха категорични в мнението си, че виновните ще бъдат наказани.
Надежда е от майките, които преди седмица пристигнаха от Украйна с автобуса на благоевградския футболен клуб, който бе на доброволческа мисия. Нейният син е едно от двете момчета, които започнаха тренировки с малките „орлета“.
Всички класове в селските училища в община Дупница са с недостиг на ученици през настоящата учебна година. Мотивирани искания за формиране на маломерни паралелки са постъпили от директорите на училищата в Самораново, Крайници и Яхиново. Очаква се Общинският съвет да го одобри на предстоящата си сесия, насрочена за 25 септември. Общо 17 класове в..
Трима души са загинали, а 21 са ранени при станалите 20 тежки пътнотранспортни произшествия в страната през изминалото денонощие, съобщават от пресцентъра на МВР. В София са регистрирани 17 леки пътни инцидента и две тежки катастрофи с трима ранени. От началото на годината 315 суши са загубили живота си вследствие на катастрофи. При сравнение с..
Международният валутен фонд ще представи изводите от редовната си мисия. Миналата седмица при изслушване в бюджетната комисия в парламента институцията препоръча вдигане на осигуровките с един процент още от догодина и ръст на имотните данъци. Управляващите оспориха част от препоръките, но замълчаха за възможността други да бъдат въведени. Догодина..
В Кюстендил тържествено бяха отбелязани 117 години от Независимостта на България. Почитта към героите на Независимостта беше засвидетелствана с полагане на венци и цветя на паметника "Булаир“. Почетен караул беше даден от членове на клуб "Традиция“ към читалище "Генерал Владимир Заимов“. Началото на програмата започна с издигане на българския..
С възпоменателна церемония пред паметника на Кракра Перник отбеляза 117-та годишнината от обявяването на независимостта на България. Под звуците на патриотични мелодии, изпълнени от духовия оркестър към Двореца на културата перничани отдадоха почит към една от най- значимите дати в историята на страната ни. Венци и цветя бяха положени от името на..
Катастрофа отне живота на 55-годишен мъж на пътя Рила - Кочериново. Човекът е излязъл внезапно на пътното платно и е бил блъснат от 20-годишна шофьорка в неделя рано сутринта, съобщиха от полицията в Кюстендил. Мъжът е п очинал е на място. Пробите за алкохол и наркотици на жената са отрицателни. Образувано е досъдебно производство,. Уведомен е..
Днес цяла България почита датата 22 септември – Деня на независимостта на България. Историческият календар наброява 117 години от паметното събитие. Благоевград също се включи в честванията с поднасяне на цветя пред паметника на загиналите за свободата и независимостта на България на площад „Георги Измирлиев“. Десетки граждани и представители на..