Камарата на автомобилните превозвачи в България организира днес протест срещу високите цени на горивата. Протестни действия ще има в 6 града в страната – София, Пловдив, Русе, Варна, Бургас и Благоевград.
Началото на протеста в Благоевград е насрочен за 10 часа. Има промяна в първоначално обявеното място за събиране на протестиращите. Превозвачите ще се съберат на 88-ия км на АМ „Струма“, на разширението, което служи за паркинг. Това каза за Радио Благоевград председателят на камарата Димитър Димитров.
От там ще тръгне шествие в посока Симитли, към разклона за Банско, където камионите ще обърнат на детелината и ще тръгнат обратно към кръговото кръстовище при Благоевград, където всеки автомобил ще поеме по своя маршрут. Събирането на автомобилите ще започне час и половина преди насрочения начален час.
В протестното автошествие се очаква да се включат поне 40 автомобила.
Димитър Димитров подчерта, че няма да бъдат затваряни магистрали и основни пътища. Затруднение на движението ще има, заради преминаването на толкова много техника, но затваряне няма да има.
Лятно горско училище отваря врати от днес в парк "Хисарлъка" над Кюстендил. Инициативата е продължение на миналогодишната такава, а целта е през летните месеци децата да играят на чист въздух и да придобиват знания за природата. В Къщата за гости-изследователи ландшафтният еколог и педагог Ева Константин ще обучава децата от града и тези, дошли от..
Някъде в подножието на Пирин, сгушено между вековни гори и свежи поля, се намира село Черниче – едно от онези места, където времето сякаш тече по-бавно, а хората не бързат да забравят традициите. Но днес въпросът, който вълнува не само местните, а и цяла България, звучи така: "Прилича ли Черниче на едно истинско евросело?" И ако еврото е символ на..
Тематични събития с концерти и базар на хранителни и нехранителни продукти, произведени от занаятчии, ще има през лятото в невестинското с. Еремия. Инициативата, която започва утре, е по проекта "Живите места в Кюстендилско", който събира талантливи хора, избрали да се завърнат на село и да живеят в хармония с природата в района на Кюстендил...
Община Перник осигурява безплатен транспорт за Черешова задушница /7 юни/ до централния гробищен парк и до гробищния парк в кв. „Мошино”, съобщиха от общинския пресцентър. Безплатният транспорт е в улеснение на гражданите и от него може да се възползва всеки, вместо да стои с автомобила си в задръстване или да търси място за паркиране, заявиха от..
Перничани получиха по две сметки за вода за месец май. Причината е промяна в Инкасо системата, съобщават от „ВиК”. Актуализира се периодът на отчет, така че консумацията на вода да бъде към настоящия момент на инкасиране, а не с един месец назад, както бе досега. От юни фактурите ще бъдат само по една в месеца и ще се получават до 5 дни след направения..
Благодарение на Министерството на образованието и науката Община Банско получи нов училищен автобус. Превозното средство е с 10 + 1 места, климатик и оборудване, съгласно всички нормативни изисквания за превоз на деца и ученици. С новия училищен автобус ще бъде извършван превоз на деца и ученици от и към ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ и ДГ..
Община Дупница осигурява безплатен автобусен транспорт за утрешната Задушница. Безплатни ще са линиите от жк “Бистрица” и “Тева” до гробищния парк. Часовете за потегляне от началните спирки са 9, 11 и 13ч. В обратната посока, от Прогона, автобусите ще тръгват в 10, 12 и 14ч. Графикът на движение на автобусна линия номер 2, от редовния градски..