Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вечер в памет на Стефан Данаилов в Перник

С вечер в памет на Стефан Данаилов в Перник ще бъде открито дебютното издание на фестивала „Арт будилник“- Събуди се култура”.  Фестивалът ще започне на 23 май и ще продължи до 29-ти включително, съобщи общинският пресцентър. Той се организира с подкрепата на Община Перник. На 23 май на сцената в театралния салон „Георги Русев” едни от най-успешните български  актьори ще представят спектакъла „Бандата на Ламбо” . Режисьор е племенницата на обичания актьор Росица Обрешкова, а участници са неговите ученици  София Бобчева, Дарин и Деан Ангелови, Евелин Костова, Радина Боршош, Ненчо Илчев и Павел Иванов. В рамките на фестивала Георги Тошев и Яна Борисова ще представят книгата „ТЯ, Цветана Манева“, а Богдана Карадочева и Стефан Димитров - „Безнадежден случай“.  Книгите си ще представят още Иво Сиромахов и Стефан Вълдобрев. Филмовата част се пада на Ники Илиев и хитовия проект „Завръщане“, като перничани ще имат възможност да се срещнат лично с режисьора. Любителите на театъра ще гледат постановката „Игра за двама“ със София Бобчева и Сашо Кадиев, а на финала на фестивала е  мегаконцертът на група „Сигнал“. Част от фестивала ще бъде и инфлуенсърката Александра Богданска. Не са забравени и децата. Те ще гледат куклен театър и магическо шоу с Ненчо Илчев.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Слънчево време, сутринта ще се образува мъгла

Сутринта на много места в низините, котловините и около водните басейни ще има мъгла или ниска слоеста облачност. През деня ще бъде предимно слънчево.Ще остане тихо. Минималните температури ще са между 1° и 6°, малко по-ниски в котловините от Югозападна България, а максималните ще са между 13° и 18°, по-ниски в местата с трайна мъгла. 

публикувано на 14.11.25 в 06:59

Конкретни решения за безопасност на движението в Благоевград след извънредното заседание при кмета Методи Байкушев

„Според статистиката инцидентите на пешеходни пътеки са 55, а 3-ма пешеходци са загинали. Това било по-малко от други години. За мен и една жертва, и един тежко пострадал, е твърде много. Затова днес трябва да вземем спешни мерки“, това заяви кметът Методи Байкушев при откриването на извънредното заседание на Комисията по безопасност на движението,..

публикувано на 13.11.25 в 17:57

БЧК-Перник продължава кампанията по раздаване на хигиенни материали, голяма част от правоимащите не са се отзовали, за да ги получат

Почти половината от имащите право на подпомагане с хигиенни материали жители на Перник не са се явили в разкритите пунктове в кв. „Изток” и на пазара в града, за да получат пакетите си, съобщиха от Областния съвет на БЧК. Освен хигиенни материали те включват и по един брой захар и спагети. Кампанията в Перник стартира от 17 октомври, като крайните..

публикувано на 13.11.25 в 17:47

Здравните медиатори на община Симитли с национално отличие за екипна работа

Здравните медиатори на община Симитли – Фиданка Несторова и Методи Методиев – бяха отличени по време на Националната среща на здравните медиатори, която се провежда ежегодно и събира специалисти от цялата страна. Събитието продължи три дни и включваше обучителни лекции, дискусии и срещи с представители на Министерството на здравеопазването и други..

публикувано на 13.11.25 в 15:48

24 висши училища представиха атрактивни специалности в Благоевград

Панорама на университетите – 2025 се проведе във фоайето на Младежкия дом в Благоевград. 24 висши училища представиха атрактивните си специалности пред бъдещи студенти. Всяко висше учебно заведение, участващо в панорамата,  разполага със собствен щанд, където в лична среща със зрелостниците предостави актуална информация за изисквания и..

публикувано на 13.11.25 в 14:05

Община Перник учи децата на разделно събиране на отпадъци

Община Перник започва кампания в детските градини за разделно изхвърляне на отпадъци, съобщиха от общинския пресцентър. В рамките на инициативата децата ще се включат в различни занимателни игри и образователни дейности, чрез които ще се учат да изхвърлят отпадъците в подходящите кошчета и да ги събират разделно.  Целта е у тях да бъдат изградени..

публикувано на 13.11.25 в 11:42

Приключи почистването и боядисването на тунела "Дупница"

Приключи почистването и боядисването на тунела "Дупница" на главен път Е-79 , което продължи три дни. Снощи в 19 ч. движението по дветe тръби е било пуснато, досега се пренасочваше по обиколни маршрути през Дупница, казаха от Областната дирекция на полицията в Кюстендил. От години проблем по съоръжението е амортизираното осветление, особено в тръбата..

публикувано на 13.11.25 в 11:09