Богата културно-музикална програма е подготвила Община Благоевград по повод 24 май - Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура, на славянската книжовност и празник на града.
Събитията започват в 11.00 часа на открита сцена на площад „Георги Измирлиев“ (подплощадното пространство), с тържествен концерт, в който ще участват културни и образователни институти от Благоевград.
Биг Бенд Благоевград, Камерна опера Благоевград, Ансамбъл „Пирин“, танцови състави, спортни клубове, ученици от различни училища и детски градини ще представят богата програма, която ще завърши с общо изпълнение на песента на Димитър Янев „Песен за Благоевград“.
В 12:30 часа е откриването на Обща художествена изложба в Градска художествена галерия - Благоевград. Традиционната експозиция тази година е с рекорден брой автори – 47, които ще участват в изложбата с над 100 произведения. Ще бъдат връчени 3 награди – за живопис, графика и за цялостен принос, както и традиционната награда на името на Христо Бараковски.
От 20:00 часа на открита сцена, отново на подплощадното пространство на пл. „Георги Измирлиев“ ще излязат Тоника СВ. Любимците на поколения меломани ще изпълнят едни от златните хитове в историята на българската музика, сред които „Приятели“, „Един неразделен клас“, „Сутрин рано, вечер късно“, „Бургаски вечери“, „Обич“, „Здравей, как си приятелю“ и още много други неостаряващи песни.
В празничния 24 май БНТ Благоевград обявява Ден на отворените врати с възможност всеки желаещ да разгледа студиата и апаратните.
21-годишен мъж от Благоевград е загинал вчера при на разклона за селата Бучино и Бело поле след като самокатастрофира. Инцидентът е станал около 18:40 часа. Движейки се в посока от с. Долно Българчево към с. Бело поле автомобилът е излязъл извън платното за движение, блъснал се е в земен скат и се е преобърнал няколко пъти. В резултат на..
За 12-та поредна година петричкото село Коларово е домакин на „Фестивал на кестена“. Инициативата е на Природен парк „ Беласица, с подкрепата на Община Петрич и Югозападното държавно предприятие, а в събитието участват всички села в подножието на планината. Фестивалът на кестена показва здравата връзка между природата и хората, живеещи в..
Днес ще има променлива, по-често значителна облачност, но почти без валежи. Ще духа слаб и умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 15° и 20°, в София – около 15°. Над планините ще има значителна облачност, а високите върхове и била ще бъдат обхванати от облаци. Само на отделни места по най-високите части е възможно..
Пред болницата в Разлог беше открит паметник на д-р Асен Велев – един от най-обичаните и уважавани лекари в региона. Лечебното заведение носи неговото име. На тържествената церемония се събраха десетки граждани, негови колеги, приятели и представители на местната власт. В Деня на свободата на Разлог – 11 октомври, но и ден на рождението на..
С тържествена програма Разлог отбелязва 113 години от своето Освобождение от османско владичество. Честванията започнаха с тържествена пресвета литургия в храма "Свето Благовещение", отслужена от Негово Светейшество българския патриарх Даниил. Той бе посрещнат официално от кмета на община Разлог Красимир Герчев. "Днес да ценим свободата, която..
Консултациите са в рамките на кампанията за детско здраве на Столичната лекарска колегия и болница "Пирогов". Целта на инициативата е да се осигури достъп до водещи детски специалисти. Прегледите се правят от водещи специалисти по уши, нос и гърло, травматолози, хирург, уролог, офталмолог, неврохирург, кардиолог, ангиолог, ендокринолог, нефролог,..
Българският патриарх Даниил приветства законовите промени, с които парламентът прие на първо четене въвеждането на нов предмет "Добродетели и религии" в училище и заяви, че се надява измененията да бъдат приети и на второ четене. Коментарът му по темата дойде от Разлог, където Негово светейшество присъства на 113 години от Освобождението на града...