Близо 500 деца ще пеят и танцуват днес на откритата сцена в пернишкото село Дивотино. Изявата им е в рамките на 25-ия Национален детско-юношески фестивал „Чичо Стоян”. По традиция той се провежда в родното място на любимия на редица поколения български деца писател.
Фестивалът е с 33-годишна история. Той е адресиран до най-широката детска аудитория на възраст от 3 до 18 години. Целта е да се поддържат живи традициите и творчеството за деца и юноши, завещани от патрона на проявата.
Иванка Василева – главен експерт „Култура” в община Перник:
„В програмата се включват 494 участника от 4 области. Имаме представители на Кюстендил, София, Перник, Благоевград. Имаме представители на 6 детски градини, на 5 училища, на 22 читалища, на един културен център по изкуство, на една музикална академия. Някъде общо около 37 формации и изключително много индивидуални изпълнители.”.
Фестивалът има конкурсен характер .Тричленно жури, с председател музиколога Валерия Момчилова, ще оценява изпълненията.
Последните резултатите от взетите проби на изхода на пречиствателната станция в града показват значителен спад в наличието на арсен във водата. Понижение има и при мангана. Въпреки това на този етап ограниченията за ползване на водата само за санитарни нужди остават. Водата в Брезник не е годна за пиене и битови нужди Брезник получи над 13..
Кръгла маса на тема „Образованието и кариерното развитие на младежите, напускащи резидентна услуга и приемна грижа“ се проведе днес в Югозападния университет „Неофит Рилски“ в Благоевград. Събитието се провежда в рамките на международен проект, съфинансиран от ЕС. „Дискусията бе посветена на добрите практики, възможности и предизвикатества, свързани..
Историите на значими личности за развитието и освобождението на Горна Джумая научиха учениците от четвърти „в“ клас на Трето основно училище, водени от класния си ръководител Ива Аврамова. Те станаха част от инициативата под надслов „Видни благоевградчани“ в зала „Изкуство“ на Регионалната библиотека „Димитър Талев“, свързана с 5-и октомври 1912..
До 31 декември жителите на община Дупница могат да подават декларации за такса битови отпадъци. Срокът изтече в края на септември, но ще бъде удължен до края на годината, съобщи председателят на Общинския съвет Костадин Костадинов. “До момента таксата се определя върху данъчната оценка на имота, която е много различна от пазарната. Това е..
През септември стопанската конюнктура в България се подобрява слабо, но продължава да се задържа малко под осредненото дългосрочно ниво, като се наблюдава подобрение в промишлеността и търговията на дребно, но при отслабване в строителството и сферата на услугите. В същото време мениджърите очакват повишаване на цените през следващите три месеца..
Над 2 823 570 лв. изплати МРРБ по 5 искания на Община Благоевград за първо междинно плащане за извършени дейности на улица „Свети Иван Рилски“, първо и второ междинни плащания за извършени дейности на ул. „Аргир Манасиев“ и второ междинно плащане за извършени дейности на ул. „Иларион Макариополски“ в карето зад Операта и за ул. „Стефан Стамболов“. С..
Остават по-малко от 100 дни до присъединяването на България към еврозоната, а това е още един повод да поговорим за доходите на хората у нас, за икономиката ни, за чуждестранните инвестиции и за трудовия пазар, който най-бързо реагира на социално-икономическите промени, още преди те реално да са се случили. Нищо неочаквано няма да се случи със..