Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

South West Festival събира меломани от страната и чужбина

Броени дни остават до началото на голямото музикално събитие за България, което ще се проведе в Благоевград. 25 и 26 юни са датите, на които световноизвестни изпълнители ще се качат на сцената в парк „Македония“. Очаква се да пристигнат меломани от страната и чужбина. Лица до 16-годишна възраст ще бъдат допускани единствено с придружител и попълнена декларация, която ще бъде предоставяна на входа на парк „Македония“. Вратите за посетители и в двата дни на музикалното събитие ще бъдат отворени от 17:00 часа.

Програмата и на 25, и на 26 юни започва в 18.00 часа, като в събота първи на сцената, ще излязат Керана и Космонавтите, в 19.00 часа прекрасната Мария Илиева ще изпълни едни от най-популярните си парчета, а след нея, в 20:15 Любо Киров ще подгрее публиката за хедлайнера Ищар, която в 22.00 ще представи западната магия на музиката. Във втората вечер първи на сцената от 18:00 часа ще пеят Алекс Раева и Mind trips. „Оратница“ ще представят българските орнаменти в музиката в 19.00 часа, а след тях от 20:15 „Балканджи“ ще представят етно музиката с нетипично българско звучене. В 22.00 часа в парк „Македония“ ще стане „горещо“ с емблематичните и обичани от хиляди меломани парчета на Горан Брегович. Ще бъде зрелищно! Билети има все още в мрежата на Eventim, в OMV, в зала „Яворов“, Технополис, Български пощи. Такива може да бъдат закупени и на място в парк „Македония“ преди концертите.


По публикацията работи: Весела Сукалинска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Събраха над 48 хил. лв. за пострадалите от пожарите в Трънско

48 368 лв. са събрани до тази сутрин в разкритата от община Трън дарителска сметка за подпомагане на пострадалите при пожарите в Трънско, съобщи кметът Цветислава Цветкова. Набирането на средства ще продължи до края на месеца, след което събраната сума ще бъде разпределена от местния ОбС между пострадалите, на база на оценките на щетите при направения..

публикувано на 05.08.25 в 15:07

Перник взема превантивни мерки срещу „син език“

В Перник набелязаха мерки заради случаите на заболяването „син език“ в кюстендилското село Ново село. На проведеното днес заседание на епизоотичната комисия от Областната дирекция по безопасност на храните заявиха, че няма болни животни на територията на област Перник и акцентираха върху превенцията. Директорът на Областната дирекция Параскева..

публикувано на 05.08.25 в 14:13

Хеликоптер гаси пожара край село Илинденци

Хеликоптер „Кугар“ от 24-та авиационна база от състава на Военновъздушните сили се включи в доизгасяването на огнищата от големия горски пожар в землището на село Илинденци, Община Струмяни.  Машината е излетяла в 11.10 ч от авиобазата и ще извършва гасене от въздуха, по искане на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ - МВР...

публикувано на 05.08.25 в 14:05

Критично безводие в пернишкото село Расник

Пернишкото село Расник е сред най-засегнатите от безводието населени места в община Перник. Селото е на целогодишен режим. Проблемът с водата е от години,но това лято заради засушаването положението е критично. Населеното място се водоснабдява от местни водоизточници, но заради продължителната суша притокът в резервоарите е намалял драстично. „Той не..

публикувано на 05.08.25 в 13:56

Болниците отново работят с лимити по договорите си с НЗОК

От днес болниците отново ще работят с финансови лимити по договорите си със Здравната каса. Това предвиждат обнародваните в Държавен вестник промени в Закона за здравното осигуряване.  Те влизат в сила, след като парламентът отхвърли наложеното от президента вето.  През април миналата година Конституционният съд определи лимитите на лечебните..

публикувано на 05.08.25 в 12:18

Мълния предизвика пожар в село Цегриловци

Мълния е предизвикала вчера пожар в трънското село Цегриловци. Огънят бързо е бил потушен и щетите са минимални, съобщават от полицията. Изгоряла е само една бала със сено, останалите са били спасени от местните огнеборци. Заради бурята е горял и трафопост в пернишкия квартал „Изток”. Причината е късо съединение. Унищожени са около 4 метра кабели за..

публикувано на 05.08.25 в 10:23

Ограничено движение на АМ „Струма“ на 6 и 7 август

На 6 и 7 август, между 7 ч. и 17 ч., движението в посока Благоевград от 37-и до 56-и км на АМ „Струма“ поетапно ще се осъществява в активната лента. Временната организация на движение е за извършване на геодезическо заснемане във връзка с предстоящ ремонт на асфалтовата настилка на участъка на територията на областите Перник и Кюстендил. По време..

публикувано на 05.08.25 в 09:58