Радио Благоевград гостува на град Самоков по повод празника на града. Събеседници на водещата Мариана Попова бяха кметът на община Самоков Владимир Георгиев, директорът на Историческия музей Веселин Хаджиангелов и художникът Божидар Гончев.
В ефира на изнесеното студио кметът Владимир Георгиев представи поредица от събития, включени в празничната програма на общината. Той увери, че организаторите са предвидили различни инициативи за всеки вкус. Голяма част от тях са съобразени с желанията на младите хора. Кулминацията на празничната програма е на 21 август. Тогава се отбелязва Деня на Св. Симеон Самоковски - покровител на град Самоков. Програмата започва с тържествена Света литургия в Бельовата църква. Ще бъде осветен курбан за здраве. Предвиден е и фолклорен концерт. Вечерта на сцената ще излязат Любо Киров, Райна и МФГ "Годлево".
Директорът на Историческия музей в Самоков Веселин Хаджиангелов бе домакин на изнесеното студио. Той разказа интересни и любопитни факти от историята на планинския град.
На финала в ефира на Радио Благоевград бе отправена покана към слушателите да посетят изложбата на местния художник Божидар Гончев. В градската художествена галерия той ще покаже 55 картини - акварел.
Югозападното държавно предприятие – Благоевград отправи официален благодарствен адрес до екипа на Радио Благоевград за коректното и последователно отразяване на усилията на горските служители в борбата с горските пожари. В писмото, подписано от директора на предприятието инж. Валентин Чамбов, се подчертава, че и тази година Югозападна България бе..
Радио Благоевград получи поредно признание за своята обществена мисия и активна работа в полза на местните общности. Медията беше удостоена с почетен плакет и благодарствена грамота от Сдружението на Югозападните общини (СЮЗО), което отбеляза 25 години от своето учредяване. „За ползотворно сътрудничество, подкрепа и принос към целите на..
Радио Благоевград завоюва поредно признание за своята активна обществена дейност. На празника на планинската община Белица медията на Югозапада получи плакет за „Медиен партньор №1“ за значителен принос в популяризирането на читалищното дело. Тържеството се проведе в рамките на VIII-то издание на празника на общината под мотото „С любов и..
Радио Благоевград съвместно с платформата „Ела си у дома“ създадоха нова рубрика, която разказва историите на българи, които дълги години са живели в чужбина, но сърцето им винаги е било в България. Мисията, с която започна рубриката „Ела си у дома“, е да помогне с вдъхновяващи истории и да насърчи всеки, който още намира колебание, да направи..
Емблематичната за България баба - Дешка Кротева, посрещна екип на Радио Благоевград с обич, уважение и много вдъхновение. Разказа тя пред нас за живота отпреди и хубаво ни нагости. Облечени в носии, в Горно Драглище, усетихме магията на българското, вкусът на нашенското и топлината, която само българите могат да даряват, когато посрещат гости в дома..
За поредна година журналистът Лалка Радкова получава благодарствена грамота от Института за здравно образование и Националната асоциация за профилактика на белодробните заболявания. На три дати през май в Благоевград бяха извършени б езплатни и зследвания на дишането при пушачи и бивши пушачи. Събитието намери място в програмата на Радио..
Емоционален и запомнящ се ден беляза днешната дата в Радио Благоевград. След 24 години отдаденост, професионализъм и неизчерпаема енергия, Магдалена Бижева – ръководител на екип "Реклама" – излезе в заслужен отдих. Бижева е знакова фигура в Радиото на Югозапада, с принос, който се усеща както в ефира, така и зад кулисите. През годините тя не..