За песента, наследството и традициите ще разговаряме с дългогодишната учителка от симитлийското село Черниче, Севда Стаменова.
А кои са силните страни на характера ще ни каже колегата й от Разлог, Димитър Татарски.
Подрастващите и отражението на обществените процеси върху тяхното развитие – темата ще коментираме с бившия председател на ОбСНВ в Благоевград, д-р Теменужка Любенова.
Четенето, писането и говоренето – моментната картина в сферата на образованието ще анализира дългогодишният експерт по български език и литература, Любима Димитрова.
Младите творци и възможността за бизнес чрез литературата – ще чуем младия писател, Радослав Гизгинджиев
Социалната среда и възможностите за научни дейности – ще разговаряме с университетския преподавател, проф. Веселин Вучков, бивш министър на вътрешните работи.
Градската инфраструктура и проблемите, свързани с автомобилния трафик – за разговор сме поканили арх. Александър Сандев, председател на Камарата на архитектите в Пиринско.
Има ли сделка за бъдещето на „зелената политика“ – анализ на експерта Георги Стефанов, доскорошен съветник по проблемите на климата в Кабинета „Петков“.
Сервизна информация. Закритият плувен басейн в Благоевград затваря врати за генерален ремонт – Станислав Кимчев, заместник-кмет „Култура, спорт, туризъм“. Гражданска инициатива „Донеси - вземи“ стартира нова годишна кампания „Стотинка в помощ“. Събраните средства ще бъдат дарени на аварийно-спасителни формирования за гасене на..
„Децата и спорта“: Бронзови и сребърни отличия за ЛК „Джордан“ – Благоевград на Държавното лично и отборно първенство по лека атлетика – репортаж. Демонстративен мач между ветераните на Пирин и ЦСКА с благотворителна кауза – репортаж. Специално за „Студио спорт“ говори Димитър Пенев. Нови правила за стопанисване на стадиона в град..
Актуална информация Благоевград ще отбележи 122 години от избухването на Илинденско-Преображенското въстание и 165 години от рождението на първия почетен гражданин на Горна Джумая – Леон Ламуш на 2 август. С подробностите ще ни запознае Станимир Радулов, общественик Радио Благоевград и платформата „Ела си у дома“ започваме съвместна..
Любопитни и исторически факти, свързани с датата 1 август. Хората от втората линия на пожара – разговор с Вили Ангелова, доброволката, която подсигури храната на всички участващи в пожара. Продължава изографисването на храм „Свети Георги“ в град Брезник – разговор с иконописеца Красимир Асенов, който трета година рисува в храма.
Оперативната обстановка около ситуацията в Илинденци ще бъде основен акцент в традиционната рубрика „С огъня шега не бива“. Гост в студиото началник-сектор „Пожарна безопасност и защита на населението“ гл. инспектор Юлиян Петров. Ще продължим темата със заместник-председателя на Сдружение „Дестинация – Сандански“, Георги Кунчев - за..
Пожари, политика и пропуснати решения и още: в края на този парламентарен цикъл - какво успяха и не успяха да свършат депутатите? - разговори с: Цвета Рангелова, народен представител от Възраждане Владимир Георгиев, народен представител от БСП, бивш кмет на Самоков Неправителствени организации имат 7 дни срок, за да предложат..
Как се съхранява българският дух зад граница, споделя Таня Найденова, председател на българска асоциация в чужбина. Богородични заговезни- отец Велизар Голев. „Минутка за мъдрост“.