Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Жена загина при пожар в хотел в София

Автор:

Една жена е загинала, а двама възрастни и две деца са настанени в болници след пожар в голям хотел в центъра на София. Огънят вече е потушен. Спряно е движението на кръстовището между булевардите "Тодор Александров" и "Христо Ботев". Районът е отцепен. Инцидентът е възникнал около 6.10 часа, съобщиха за "Хоризонт" от пожарната. "За съжаление имаме една загинала жена, имаме настанени в болнични заведения двама възрастни мъже, както и две деца – на година и седем месеца и на 12 години, които за радост са в леко състояние. Децата просто профилактично са приети", каза пред БНР комисар Любомир Баров, зам.-директор на Столичната пожарна. "Загиналата жена е била в стаята, в която е възникнал пожарът. До стаята, в която е възникнал пожарът, от горяща стая е евакуирана дама", добави той. Пожар е възникнал на третия етаж в хотела, който има 70 стаи и е бил пълен. Всички негови гости са били евакуирани. Повечето от гостите на хотела са чужденци. "На място са 6 пожарни автомобила, три стълби, с голяма част от които се проведе евакуацията на настанените, две линейки", каза комисар Баров малко след 8 часа днес.  Причините за пожара се изясняват. На място има и следователи от СДВР. Главен комисар Николай Николов, който е директор на пожарната, обясни пред БНР, че засега няма данни и следи за умисъл при възникването на пожара. Най-вероятно става въпрос за инцидент. Няма обаче и следи от сработила противопожарна инсталация на хотела. По принцип обществените сгради, а и хотелите, имат такива инсталации. По информация на БНР двама души са настанени във Военномедицинска академия –  жена на 21 години и мъж на 32 години. Те са само обгазени и в добро общо състояние.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Тежка катастрофа на пътя Симитли- Разлог

52-годишен благоевградчанин загина при тежка катастрофа на пътя Симитли – Разлог. Сигналът за инцидента е подаден в 15.16 ч.Сблъскали са се лек и тежкотоварен автомобил в местността Раденка, в близост до комплекс „Две реки“.На място е починал водачът на лекия автомобил, който е на 52 години от Благоевград. Възстановено е движението по път II-19..

публикувано на 08.08.25 в 18:09

Намерен е 46-годишен перничанин, напуснал дома си на 5 август

Сигнал за изчезването му е бил подаден днес около 10,00 ч. на тел. 112. По данни на близките му, до тази сутрин мъжът отговарял на телефона. В разговорите си с тях и с приятели твърдял, че няма намерение да се прибере, без да обяснява какво е намислил. От 08,00 ч. тази сутрин телефонът му давал свободно. Това притеснило семейството му. След подаването..

публикувано на 08.08.25 в 17:12

Пътно произшествие край Разлог

Временно е ограничено движението по второкласен път Симитли-Разлог в района на Разлог поради ПТП. Шофьорите изчакват на място.  Трафикът се регулира от "Пътна полиция", съобщиха от АПИ.

публикувано на 08.08.25 в 16:18

Нови сметосъбиращи машини за община Благоевград

Две нови сметосъбиращи машини вече ще обслужват различни райони на територията на община Благоевград. Те заменят част от силно амортизираните и остарели камиони, с които общината разполагаше до момента. Новите камиони отговарят на най-съвременните екологични и технически стандарти и изисквания за опазване на околната среда. С въвеждането им в..

публикувано на 08.08.25 в 15:17

Пожарът в Пирин е локализиран

В продължение на 15 дни горски служители от ЮЗДП са високо в планината и полагат усилия за пълното потушаване на огнената стихия. Днес на място са 35 служители, както и специализиран автомобил на ЮЗДП, който оказа голяма помощ за недопускане на разширяване на периметъра на огъня в последните дни. При 370 метра денивелация, по фронта на пожара е..

публикувано на 08.08.25 в 15:09

В Брезник ползват кризисна питейна вода за напояване

За нерегламентирано използване на доставяната в цистерни питейна вода, съобщават от община Брезник. Установено е, че в условията на обявеното заради водната криза частично бедствено положение водата е използвана и за напояване на градини и овощни дръвчета. Нарушителите са заснети от камерите за видеонаблюдение и при продължаващи нарушения записите ще..

публикувано на 08.08.25 в 13:47

Съдът в Дупница потвърди 200 хил. лв. глоба за ТЕЦ „Бобов дол“

Районният съд в Дупница потвърди поредната глоба за ТЕЦ “Бобов дол” за замърсяване на околната среда. Тя е в размер на 200 000 лева и е наложена от РИОСВ през април тази година. Сигнали за силно замърсяване на въздуха в Големо село са подадени в края на октомври 2024г. При извършената проверка екоинспекторите установили видимо запрашаване на въздуха в..

публикувано на 08.08.25 в 11:22