Броени дни остават до старта на второто издание на шосейния пробег "Перник Рън'2022", организиран съвместно от Община Перник, Българска федерация по лека атлетика и движението „Рън България“, съобщиха от общинския пресцентър. Регистрацията за участие в събитието тече и в момента на страницата на Българска федерация по лека атлетика, а на място в Перник ще продължи на 29 и 30 септември.
Второто издание на "Перник Рън" съвпада с отбелязването на 100 години от провеждането на първия лекоатлетически пробег, като част от програмата на спортна спартакиада, организирана от ръководството Мини Перник. Проявите ще започнат на 30 септември със занимания по модула "Детска атлетика" от Програмата на БФЛА "Да открием 200 таланта за атлетиката в България". Същия ден вечерта ще бъде даден старт на юбилеен масов пробег, посветен на годишнината, на дистанция от 1,5 км. Той е с с демонстративен характер. Участниците ще носят светещи гривни. Идеята е движейки се по трасето в градския парк, всички заедно да образуват светеща атракция от бягащи хора.
Кулминацията е на 1 октомври. Състезателите ще бягат по трасе с дължина 12,5 км., преминаващо през Пернишката крепост. В програмата е включена и смесената щафета, като участниците - мъж и жена ще пробягат по една обиколка с дължина 6.25 км.
Нови класове за любителите на музикалното изкуство обяви НЧ „Св. Климент Охридски – 1922“ в Симитли. От тази година стартира обучение по акордеон с ръководител Денис Тодоров и клас по тамбура с ръководител Кирил Гегов. Интерес към обявените нови класове има, каза секретарят на читалището Димитринка Байракова. Любопитното е, че към момента желаещите да..
Продължава гасенето на пожара, който възникна вчера рано сутринта в района на сметището за битови отпадъци край с. Радловци, на няколко километра от град Кюстендил. От полицията в града казаха за Радио Благоевград, че на място работят екипи на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в Кюстендил, както и техника на общинското..
Намаляват случаите на грип и остри респираторни заболявания в област Перник след обявяването на грипната епидемия. Въведените с нея противоепидемични мерки са в сила от 30 януари до 9 февруари включително. По данни на РЗИ за периода от 27 януари до 2 февруари заболелите са 146 срещу 174 за предходната седмица, като заболеваемостта е 219 на 10 000 души..
Със заповед на кмета Васил Узунов от 10 февруари се променя графикът на водоподаване в Брезник и село Ноевци. Причината е в липсата на валежи, честите аварии и продължаващото намаляване на обема на язовир „Красава”, който захранва с питейна вода град Брезник и няколко села в общината. Съгласно новата разпоредба в делничните дни - от понеделник до..
153 години от рождението на патрона на града ще отбележат на 4 февруари 2025 г. в град Гоце Делчев. От 16.00 часа пред Дома на културата ще има музика, песни и танци с млади таланти от Гоце Делчев. В 17.00 часа пред паметника на Гоце Делчев на централния площад в града, ще бъдат положени венци и цветя в памет на Гоце Делчев. След това, от 18.00..
Петиция до МОН за оптимизиране на учебните часове набира подкрепа в интернет, пише БНР. Един от мотивите на създателите на петицията - ранно ставане и късно приключване на учебните занятия при двусменен режим. Родители смятат, че децата са пренатоварени. Ученици – че се учат много ненужни неща. Да има промени в учебните програми настоява и директорът..
Георги Колевичин от Разлог с поредната успешна експедиция. Този път изкачи Каменния страж на Америка. Младият мъж от Разлог приключи успешно експедицията по изкачване на връх Аконкагуа (6962 м.) в Южна Америка. Величествен, мистичен и неземно красив, връх Аконкагуа издига огромната си снага почти на границата между Аржентина и Чили в..