Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Спортни предизвикателства на площад „Македония“ в Благоевград

Тази сутрин площад „Македония“ в Благоевград за поредна година се превърна в арена за демонстрация на различните видове спорт, упражнявани в над 30 клуба от Благоевград. 

Старт на събитието даде Силвия Домозетска, директор на дирекция „Култура, спорт, туризъм“ към Община Благоевград, и Драган Стойков – управител на БД „Спортни имоти“. 

Тазгодишното издание на „Спортна панорама“ се оказа атрактивно за стотици деца и техните родители, които дойдоха на площада за да се запознаят с дейността на клубовете. 

В програмата с демонстрации участие взеха клуб по спортни танци „Импулс“, клуб по естетическа гимнастика „Прима“, КХГ „Пирин“, танцов клуб „Дежа вю“, клуб „Л. Солачки“, клуб „Пирин Благоевград 2011“, карате клуб „Цaнев“, боксов клуб „Пирин“, БК „Македония“, БК „Рaтунда“, КХГ „Пирин“.

„Традиционно в началото на учебната година Община Благоевград прави този голям спортен форум с една единствена цел – родителите, учениците, младите хора на Благоевград,  да се ориентират какви спортове се развиват в община Благоевград, къде могат да се запишат и къде могат да се запознаят с богатото разнообразие от спортове, които Община Благоевград подкрепя. Можем да се похвалим с това, че се опитваме да задоволим и най-изтънчените желания на учениците. Много ни е богат и спортният календар и регистърът на спортните клубове: бойни спортове, лека атлетика, традиционно плуване, баскетбол, волейбол, тенис на маса и други. Радостни сме, че можем да си позволим толкова голям букет от видове спорт, към които могат да се ориентират учениците на Благоевград. Една-единствена основна цел – да предоставим възможност децата на Благоевград да се занимават активно със спорт“, каза за  Радио Благоевград Румяна Станоева – експерт в Община Благоевград.

Програмата на Община Благоевград днес продължава със Зумба маратон на пл. „Македония”, началото е от 19.00 часа.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Председателят на Общински съвет Благоевград в ръководството на НАПОС

Антоанета Богданова бе избрана с пълно мнозинство за член на Управителния съвет на Националната асоциация на председателите на общинските съвети в Република България.  Това стана днес по врм на XXIII Общо събрание на Асоциацията, проведоно в Пловдив. Избирането й е израз на високото доверие към нейния професионализъм и ангажираност в местното..

публикувано на 10.04.25 в 19:40

Продължава поетапната подмяна на водопровод и асфалтиране на улици в Разлог

В изпълнение на одобрените проекти от Министерството на регионалното развитие, със средства от държавния бюджет, след като се подмени водопроводната мрежа на 18 улици в Разлог, започна поетапното им асфалтиране. В момента се извършва подмяна на водопровода по ул. „Иван Даскала“, а на ул. „Иларион Макариополски“ вече текат дейности по..

публикувано на 10.04.25 в 16:03

Над 800 ученици в Националния конкурс „За хляба наш…“

Над 800 ученици от цяла България участват в XXVI издание на Националния конкурс „За хляба наш…“, който традиционно се провежда в Благоевград. На 16 и 17 април те ще представят обреди, ритуали, драматизации и творчески изяви, вдъхновени от символиката и значението на хляба в българската култура. Официалното откриване на тазгодишното издание е..

публикувано на 10.04.25 в 15:40

Изложба за живота и творчеството на изтъкнатия гравьор Никола Попов в Перник

Информационна изложба, посветена на живота и творчеството на изтъкнатия български гравьор Никола Попов (1868 – 1954 г.) е подредена в зала „Атриум“ на Областна администрация – Перник. Изложбата се показва паралелно с представянето на същата експозиция в Българския културен институт във Виена. Експозицията включва информационни табла на..

публикувано на 10.04.25 в 15:27

Президентът на КНСБ от Благоевград: Протести, ако заплатите не бъдат увеличени

„С около 14% е растежът на средната работна заплата за 2024 г., за 2025 г. увеличението е около 15%, но има сектори, в които работната заплата е увеличена само с около 5%“ – това каза в Благоевград президентът на КНСБ Пламен Димитров. Като рискови той посочи секторите "Здравеопазване", "Транспорт", "Земеделие", обществените медии - БНР, БНТ и БТА,..

публикувано на 10.04.25 в 14:41

12 отпаднали ученици от образователния процес в област Перник

12 ученици в задължителна училищна възраст са отпаднали от образователния процес на територията на област Перник през първия учебен срок, съобщиха от РУО. Двама от тях са реинтегрирани. Двама са извън територията на област Перник, а други двама - от украински произход  са в чужбина. Останалите шестима подлежат на обхват. Данните бяха изнесени на..

публикувано на 10.04.25 в 14:35

Милен Митев: Медията не може да бъде използвана като инструмент на властта

Новините на обществените медии се ползват с най-висока степен на доверие в 28 от 31 европейски страни, от които 25 членки на Европейския съюз, пише БНР. Това обяви генералният директор на Българското национално радио Милен Митев, който цитира данни от проучване на "Евробарометър" от 2022 година на конференция, посветена на влиянието на фалшивите..

публикувано на 10.04.25 в 13:57