Български и гръцки фирми се включиха в бизнес изложението, което бе открито в зала “Орфей“в благоевградския парк "Македония". Началото бе дадено в 10 часа.
Десетки посетители – гости и жители на областния център – имат възможност да разгледат щандовете на български и гръцки производители. Изложението се организира от Търговско-промишлената палата в Благоевград, в сътрудничество с Община Благоевград. То е в рамките на проект „Укрепване на предприемаческата култура и сътрудничество в допустимия трансграничен регион". Адриана Кръстева – координатор на проекта – заяви, че изложението цели да допринесе за създаването на контакти с цел сътрудничество между български и гръцки фирми.
Здравка Смиленова е представител на фирма, чиято дейност е насочена към биоземеделие. Тя се надява да осъществи контакт с гръцки бизнесмени, с които да си сътрудничат.
"Огромен бе интересът и на гръцките фирми, участващи в изложението. Някои от тях търсят дистрибутори за България", сподели гръцки бизнесмен, който се занимава с изработването на соларни системи за отопление.
В инициативата участват представители на четири основни сектора – туризъм, агро-хранителен сектор, креативни индустрии и строителни материали. Голяма част от щандовете бяха отрупани с различни видове храни. Бяха подредени щандове и с ръчно изработени аксесоари, рисувани шапки, домашна козметика, картини, дърворезби, икони, лазерно изрязани железни орнаменти и минифонтани. Представителите на бизнеса предлагат и оферти на туроператорски агенции, хотели, семейни вили.
Шести пореден ден не спират усилията на пожарникари и доброволци на терен и работата от въздуха на българските, словашки, унгарски, чешки, румънски и френски вертолети. Днес в следобедните часове към авиационната техника за гасене се присъединиха и два самолета АТ-802 Fireboss Amphibious от Швеция. Всички усилия на националните и..
Под надзора на Районна прокуратура – Благоевград, Териториално отделение – Разлог, се води разследване по досъдебно производство, образувано за извършено престъпление – проявена жестокост към гръбначно животно. Полицейски служители са установили и разпитали свидетел, публикувал видеоклип в социалните мрежи, съдържащ данни за жестоко отношение към..
Природните бедствия ни напомнят колко крехък е човек пред силата на природата. Но именно в такива тежки моменти виждаме колко силни сме, когато сме заедно. Доброволците и аварийните екипи, заедно с пожарникарите, са в окото на пожара в Пирин. Над 160 пожарникари, горски и доброволци са на терен вече шести ден. Там е и Сдружение..
Превантивни мерки срещу шарката по овцете и козите и чумата по дребните преживни животни прие Областната епизоотична комисия в Кюстендил. Заседанието се проведе с цел превенция заради влошената епизоотична обстановка в страната по отношение на двете заболявания. Мерките, предприети от комисията, задължават Гранична полиция да организира и провежда..
По Механизма за гражданска защита на ЕС на Аерогара - Пловдив пристигнаха два самолета от Швеция, които ще се включат в битката с пожарите. Екипажите бяха посрещнати от заместник-министъра на вътрешните работи Тони Тодоров, заместник-директора на ОДМВР-Пловдив комисар Пламен Иванов и гл. инспектор Петър Петров от РДПБЗН. “Предстои те да бъдат запознати..
Възрастна жена е предала на телефонни изманици сумата от 18 500 лв. и 20 грама златни накити. 81-годишната жена от Дупница била въведена в заблуждение, че помага на службите. На измамената жена било обяснено, че след като службите си свършат работата, служител на Вътрешна сигурност от МВР ще върне парите и ценностите на сина й. Жената предала част от..
Поради усложнената обстановка и бушуващия пожар в Пирин планина, Община Гоце Делчев изразява своята съпричастност към случващото се и отменя музикалната част от програмата на Традиционния събор по повод 122 години от избухване на Илинденско-Преображенското въстание. Годишнината ще бъде почетена с официална програма пред паметника на Гоце Делчев в..