Феновете на Футболен клуб „Пирин“ организират голямо тържество, което ще се проведе тази неделя от 15:30 часа на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград. От фен клуба на любимия отбор на благоевградчани са подготвили пъстра и весела програма, подобаваща за вековния юбилей.
Събитието ще започне с футболна среща между ветерани на „Пирин“. Участие в импровизираното дерби ще вземат Петър Михтарски, Стефан Гошев, Иво Андонов, Милен Радуканов, Димчо Беляков, Венко Попов и др.
От по-младите футболисти ще присъстват Веско Стойков, Влади Златинов, Андрей Стоев, Тони Костадинов идр.
В програмата са включени и Петя Стойчева и Боян Георгиев от Вокално студио „ФА ДИЕЗ“ с ръководител Христина Кацарсака, хип-хоп изпълнителят Николай Виденов– Блеки, танцово студио „Deja Vu“ с ръководител Ани Хачатрян.
На сцената ще излязат и детските танцови фолклорни състави „Пиринска китка“ и „Пиринче“. Програмата ще завърши с участие на ансамбъл „Пирин“, а гвоздеят на вечерта е подготвен от фен клуба – грандиозно пирошоу на трибуната на стадиона.
Голяма авария в помпена станция остави без вода днес пернишките квартали "Калкас" и "Ралица". Екипи на "ВиК" работят по отстраняването й. Със спряно водоподаване днес заради ремонтни дейности от външна фирма са и кварталите "Хумни дол" и "Проучване", както и село Дивотино. Работи се в района на кв. "Иван Пашов", уточняват от водното дружество. Водата..
Вече трети ден три квартала в Кюстендил са без вода. Причината - авария на водопроводната мрежа и подмяната на компрометираните участъци. Жителите на града обаче недоволстват, че в горещините са оставени без вода и обвиняват общината и "Кюстендилска вода" в бездействие и неефективна работа. "До края на деня ще започне запълването на водопровода..
Пътят за хижа "Беласица" в Петрич ще бъде затворен заради строителни дейности, информират от общинската администрация. До 18:00 ч. днес и от 08:00 ч. до 12:30 ч. и на 26.07.2025 г. (събота) ще се извършват строителни дейности по изграждане на подпорни стени на пътя. Това налага пълното затваряне на пътя за движение на моторни превозни средства в..
Забранено е използването на пиротехнически изделия на територията на община Дупница. Заповедта е на кмета Първан Дангов и е във връзка с усложнената противопожарна обстановка. Тя ще бъде в сила до отпадане на необходимостта. Забранява се използването на пиротехника и други запалими материали на обществени места и в закрити помещения, както и в..
На 25.07.2025 г. ще бъде проведена обработка по дезинсекция срещу ларви на комари в град Благоевград. Целта е да бъде намалена популацията на ларвите на комари в естествени и изкуствени биотопи на територията на града. Обработките ще бъдат извършени от 00:00 ч. до 06:00 ч. на езерото на парк „Бачиново“, коритото на река Бистрица, канал в..
Днес ще е слънчево и отново горещо. Ще духа слаб вятър, предимно от изток. Максималните температури ще бъдат между 36° и 41°. Оранжев код за опасно горещо време обявиха за петък от НИМХ.
Над 10 незаконни постройки в ромската част на пернишкия квартал „Хумни дол” са премахнати, съобщи секретарят на общината Мартин Жлябинков. Дейностите стартираха в края на юни и продължават и към момента. За някои от постройките, които се ползват и все още не са съборени, е дадена отсрочка. Веднага след като тя изтече, ще започне и тяхното събаряне. Ще..