Със спор между "Продължаваме промяната" и ГЕРБ започна днешното пленарно заседание.
В декларация от парламентарната трибуна депутатът от ПП Милен Матеев обвини опонентите си в реставрация на порочни законодателни практики от времето на тяхното управление с цел да се върви към предсрочни избори:
"Веднага щом овладяха чрез нечистоплътни задкулисни уговорки ключовите постове на председател на НС и председатели на решаващите парламентарни комисии, без да губят нито ден, ГЕРБ започнаха брутално да налагат волята си. Газейки закона с подкрепата на ДПС и БСП, възползвайки се от желанието им да възстановят статуквото, отпреди появата на реформаторските формации".
Депутатът от ГЕРБ Георг Георгиев отговори с декларация:
"Човек, който принадлежи на парламентарна група, чийто ръководител, в началото на своята политическа кариера, наруши по най-брутален начин българската Конституция, няма как сега да говорите за конституционализъм. Човек, който принадлежи към парламентарна група, която си позволи да потъпче всяка добра българска парламентарна практика, няма как в момента да поучава".
От парламентарната трибуна съпредседателят на ПП Кирил Петков обяви, че всички тези обвинения са лъжа:
"Истината е следната, че това, което ГЕРБ се опитва да направи в момента е, да върне статуквото с фалшивите бюлетини и с фалшивите торби с подмяната на изборните действия на българските граждани. Те искат да върнат статуквото през задната врата…"
Кметът на брезнишкото село Бегуновци пое кампания сред населението за пестене на вода. Станко Пергелов редовно информира местните жители за наличната вода в резервоара и изхарчените количества. Надявам се хората да разберат, че в такава водна криза, каквото сме в момента приоритет е осигуряването на вода за пиене, а след това за други нужди, коментира..
От 3 до 5 октомври долината на Струма ще бъде домакин на Struma Wine Fest – тридневен фестивал, който съчетава тематични вечери сред лозята, винени дегустации, кулинарни изкушения и забавления на открито. Събитието представя най-добрите винопроизводители от региона, артистична програма и различни активности. На 3 октомври е предвидена тематична..
Парк „Македония“ се превърна в открит киносалон в първата вечер на „Лятно кино под звездите“ с прожекцията на филма „Без крила“ на Ники Илиев. Следващите две вечери продължават с прожекции на биографични филми за значими личности. Тази вечер на открито ще можете да гледате филма „Гунди – Легенда за любовта“, посветен на живота и кариерата на..
В 260 училища в страната днес ще се проведе държавен зрелостен изпит по български език и литература. Това е поправителна сесия и на нея се очаква да се явят 6 хиляди души. Изпитът ще започне в 08:30, като зрелостниците трябва да бъдат в училищата поне 30 минути по-рано. Трябва също да носят документ за самоличност и служебните си бележки. Тестът,..
Голям пожар се разгоря снощи в близост до ТЕЦ “Бобов дол”. Сигналът е подаден около 20,30ч. за местността Крушовица, близо до Бинека и в землището на Големо село, информираха от пресцентъра на МВР. Огънят е обхванал 700 декара суха растителност и е бил угасен през нощта от 5 противопожарни екипа от Дупница, Бобов дол и Кюстендил. Няма пострадали хора,..
Преди обяд ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд, под влияние на преминаващ през страната студен атмосферен фронт, ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места от запад на изток ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще има и градушки. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и ще се усили, най-късно..
Нов Общностен център ще осигурява подкрепа на жители на община Благоевград. Той ще бъде разположен в част от сградата на Градската баня, която ще бъде ремонтирана и оборудвана с над 4 млн. лв., осигурени по Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г. Центърът ще предоставя ранна интервенция на уврежданията, семейно и здравно консултиране,..