Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Общинският съвет в Банско заседава

Днес от 9.30 заседава Общинският съвет в Банско. В дневния ред са включени 21 точки. Съветниците трябва да се произнесат по предложения от кмета на общината Иван Кадев за разглеждане на годишната програма за развитие на читалищната дейност в община Банско за 2023г., придобиване на публични ВиК активи за 2021г. и предаване на активите в управление от Асоциацията по ВиК на обособената територия, обслужвана от „Водоснабдяване и канализация“ ЕООД – Благоевград, за стопанисване, поддържане и експлоатация на „Водоснабдяване и канализация“ ЕООД – Благоевград.

Сред темите за дебат в работата на местния парламент в Банско е и осигуряване на финансиране за школа по вероучение в Банско и обсъждане на предложение на администрацията относно необходимостта от дофинансиране на НУ „Св. Паисий Хилендарски” в Банско.

Предстои да бъде разгледано и предложение за определяне месечното възнаграждение на кмета на община Банско и определяне месечните възнаграждения на кметовете на кметство Добринище и кметство Филипово, както и увеличение на трудовото възнаграждение на управителя на „Топлофикация Банско” ЕООД.
Един от важните акценти в днешната сесия е и разглеждане на писмо на Иван Кадев – кмет на община Банско, относно „Футболен клуб Банско ООД".
По публикацията работи: Лина Пъргова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Екипи на "Пътна полиция" регулират движението в района на пътния възел "Симитли"

Във връзка с ремонт на отсечка на път Е-79 в района на пътния възел "Симитли" и интензивния трафик в посока ГКПП-Кулата по разпореждане на министър-председателя Росен Желязков е създадена допълнителна организация, като служители на "Пътна полиция" регулират и подпомагат движението. Леките и лекотоварни автомобили се отклоняват по стария път. За..

публикувано на 05.02.25 в 16:02

НС прие на първо и второ четене законови промени, свързани със смесването на биогоривата

Парламентът разреши разширяването на обхвата на биогоривата, с които след 1 март 2025 г. да бъде извършвано смесването им за бензинови двигатели от нефтен произход в определено съотношение, пише БНР. Това стана чрез приемане на две четения в едно заседание на промени в Закона за енергията от възобновяеми източници. Вносители са депутати от четирите..

публикувано на 05.02.25 в 15:52

Ремонт ограничава движението на АМ "Струма" в посока Кулата

Ограничено е движението при км 97 на АМ "Струма" в посока Кулата за леки автомобили поради ремонтни дейности на асфалтовата настилка. Шофьорите се отклоняват по път I-1 Благоевград - Симитли при пътен възел „Благоевград - юг“ и по общинския път Железница – Симитли. Трафикът се регулира от "Пътна полиция".

публикувано на 05.02.25 в 15:43

Отпадат противоепидемичните мерки за Кюстендилско

Противоепидемичните мерки за Кюстендилския регион, въведени от 27 януари до 5 февруари, отпадат от четвъртък, обявиха от РЗИ. За последните пет дни заболеваемостта от грип и остри респираторни заболявания в региона пада и това е трайна тенденция.  Ситуацията с грипа и респираторните заболявания в региона е благоприятна  - макар че последната информация..

публикувано на 05.02.25 в 14:53

Майсторите на виното споделят с професионалисти опит в Разлог

Тази година, спазвайки традицията да избират "Майстор на виното" сред местните винопроизводители, НЧ „15.IX.1903-1909 г.“ в Разлог  кани на едно по-различно събитие. Майсторите на виното в Разложко ще могат да срещнат, чуят и споделят с професионалисти опит и практики. И разбира се да покажат какво могат. Ще има мастър клас за любители..

публикувано на 05.02.25 в 14:03

Деца изработват 750-метрова мартеница в Благоевград

Най-дългата мартеница“ ще представи вековни български традиции и обичаи в Благоевград.  В момента тя се изработва от деца от всички школи към Центъра за личностно и творческо развитие на децата на Благоевград. За да представят своето 750-метрово творение, възпитаниците на Центъра ще организират празнично шествие от 15.30 часа на 27 февруари. То..

публикувано на 05.02.25 в 13:40

При спецакция в Перник: Задържаха група за домови кражби

Полицията в Перник е неутрализирала група, непосредствено след опит за кражба от жилище в квартал „Изток”. Арестът е извършен при спецакция по противодействие на битовата престъпност и ограничаване на кражбите от домове. Крадците - на възраст 19, 23 и 27 години били задържани след проникването им в жилището. В хода на разследването е установено, че..

публикувано на 05.02.25 в 11:37