Година след големия пожар в бл. № 18 в квартал „Струмско" предстои да стартират възобновителните дейности по сградата. Днес специално сформирана комисия, със заповед на кмета Илко Стоянов, отвори офертите, постъпили в рамките на процедура по избор на изпълнител на строително ремонтните работи. В комисията участва и представител на Етажната собственост, нова практика за Община Благоевград, инициирана от кмета Стоянов, като целта е заинтересованите лица да могат да участват пряко в процесите.
Избраната фирма ще бъде оповестена след детайлен анализ на предлаганите срокове, качество и цена. Очаква се договорът да бъде сключен през м. януари 2023 г., непосредствено след което да се пристъпи и към реално изпълнение на СМР.
От момента на възникване на пожара Община Благоевград оказва непрекъсната подкрепа на собствениците на апартаменти в жилищната сграда.
През м. юли по искане на кмета на Благоевград Илко Стоянов бяха отпуснати близо 200 000 лева от Министерски съвет, които да бъдат насочени за проектиране и възстановяване на блок № 18 в благоевградския квартал „Струмско".
Непосредствено след инцидента хората, заявили желание да им бъде подсигурен подслон, бяха настанени в жилища от резервния фонд на Общината. Беше направено и обследване на блока, което също бе поето като разход от Община Благоевград. След пожара бе назначена външна експерта комисия за оглед, закупени са бяха необходимите телескопични подпори, които са монтирани безвъзмездно. В края на миналата година кметът Илко Стоянов преведе и средства от заплатата си в помощ на засегнатите семейства.
Междувременно бе възстановена и емблематичната сграда „Купола", която бе обхваната от голям пожар през м. септември 2021 г. В резултат на огнената стихия покривът ѝ бе напълно унищожен. Община Благоевград организира и проведе редица срещи с представителите на етажната собственост на сградата и зданията, засегнати от пожара, оказвайки необходимото съдействие реализиране на ремонта в оптимални срокове.
От 3 до 5 април през нощта от 19 ч. вечерта до 7 ч. сутринта ще се извършва частичен ремонт на участък от път I-1 Симитли – Кресна през Кресненското дефиле. За да не се затруднява трафикът предвидените строителни дейности ще се извършват през нощта, когато движението е по-малко. Преминаването през отсечката ще се осъществява двупосочно,..
Първият изтребител F-16 за българската армия вече е у нас. Това стана ясно от видеокадри, разпространени във "Фейсбук" страницата на Министерския съвет. Българският F-16 идва от испанската военно-въздушна база "Морон", където в понеделник е кацнал заедно с двата изстребителя, предназначени за Словакия. През април у нас трябва да дойде още един F-16, а..
Община Дупница обяви кампания за попълване състава на Доброволческото формирование. Отрядът участва в предотвратяване и овладяване на бедствия, пожари и извънредни ситуации. Кандидатите трябва да са над 18-годишни, в добро физическо и психическо здраве. Те прилагат копия от документ за работа със специализирана техника и шофьорска книжка, ако имат..
Началото на инициативата "Маратон на четенето" беше поставен днес в детския отдел на кюстендилската библиотека. Инициативата се прави за 20-а поредна година и започва на 2 април, когато е рожденият ден на Ханс Кристиан Андерсен и продължава до Международния ден на книгата и авторското право, който се отбелязва на 23 април. В дните на маратона в..
56-годишен брезничанин е прострелял с тейзър мъж от село Ноевци, съобщиха от пресцентъра на ОДМВР- Перник. Инцидентът е станал снощи около 23,30 часа на ул. „Георги Бунджолов“ в град Брезник. Между двамата възникнал скандал. По първоначални данни в разгара на кавгата по-възрастният извадил тейзър и прострелял в тялото опонента си. След медицински..
На официално посещение в Община Банско пристигна пилотна група за обмен на културни и образователни традиции от остров Хайнан, народна република Китай. Заедно с председателя на Българо-китайската търговско-промишлена палата (БКТПП) Лъчезар Динев, гостите представиха своите намерения за бъдещо партньорство с училищата в общината, с цел осъществяване на..
Фондация „Ан-Бо“, съвместно със СУ „Братя Петър и Иван Каназиреви“, с подкрепата на Ротари клуб Банско-Разлог и със съдействието на Община Разлог, днес организира инициатива по повод Световния ден за информираност относно аутизма. Кампанията включваше раздаване на информационни материали, насочени към повишаване на осведомеността и значението на..