Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Студенти от ЮЗУ представиха „Коледна магия“

В навечерието на коледните и новогодишни празници студенти от катедра „Музика“ към Факултета по изкуствата зарадваха публиката с два концерта – „Коледна магия – 1“ и „Коледна магия – 2“.

Талант на сцената показаха студенти от специалностите „Изпълнителско изкуство (народни инструменти или народно пеене)“, „Педагогика на музикалното изкуство“, „Изпълнителско изкуство – поп и джаз“ и „Електронни технологии в музиката“. Те заслужено спечелиха аплодисментите на публиката с музикалните си изпълнения, част от които представят за първи път в Югозападния университет „Неофит Рилски“.

Ръководителят на Катедрата по музика доц. д-р Бинка Добрева отбеляза, че с всяка изминала година студентите в катедрата стават все повече. Тя сподели, че концертите са разделени на две части, тъй като програмата, която студентите и техните преподаватели са подготвили е голяма и разнообразна.

Концертите завършиха с „Новогодишна песен“ по аранжимент на доц. д-р Валери Димчев и в изпълнение на студенти от всички специалности и курсове в катедра „Музика“.

За снимките и излъчването на живо във фейсбук страницата на университета по време концертите се погрижиха студентите от катедра „Телевизионно, театрално и киноизкуство“, под ръководството на техния преподавател гл. ас. д-р Крум Иванов и ръководителя на катедрата доц. д-р Клавдия Камбурова.


По публикацията работи: Весела Сукалинска

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Модерен скейт парк, фитнес зона и обновена площадка край река Благоевградска Бистрица

Община Благоевград стартира дейности по обновяване и модернизиране на скейт зоната. Целта е тя да се превърне в съвременно и многофункционално пространство с възможности за активен начин на живот. Скейт паркът ще бъде напълно преобразен, като всички остарели съоръжения ще бъдат демонтирани, а теренът ще бъде ограден с цел гарантиране на..

публикувано на 21.07.25 в 10:57

Няма превишения на нормите за въздуха в района на ТЕЦ „Бобов дол“ след пожара

Няма превишения на нормите за въздуха в района на ТЕЦ „Бобов дол“ след пожара, възникнал вчера вечерта в централата, съобщиха от МОСВ. Данните в двете точки на измерване на наблюдаваните показатели сочат стойности под границите за качество на атмосферния въздух (КАВ) и не са установени превишения. Заради пожара в трансформатор на територията на ТЕЦ-а..

публикувано на 21.07.25 в 09:49

Над 6% безработни в община Дупница

6,6% от икономически активното население в община Дупница са без работа. Данните са от Бюрото по труда към края на юни. Равнището на безработица в Бобов дол е 6,2%, в Сапарева баня – 5,5%, в Рила – 8,1%, в Кочериново – 6,8% и в Бобошево – 7,1%. Новорегистрираните на трудовата борса през юни са 296 души. 95 са започнали работа, от тях 86 на първичния..

публикувано на 21.07.25 в 09:25

Слънчево и горещо време

Днес ще бъде слънчево. След обяд над планинските райони ще има временни увеличения на облачността, но ще е почти без валежи. Температурите още ще се повишат и ще е горещо, с максимални температури между 34° и 39°

публикувано на 21.07.25 в 06:58

Успешна спасителна акция в Пирин

Планинските спасители от Разлог и Банско проведоха успешна акция  в Пирин, след като жена пострада в района на природния феномен „ Стъпалата“ над хижа „Яворов“.  На сигнала се отзова и Центърът за спешна медицинска помощ по въздуха. Хеликоптерът с медицинския екип и двама планински спасители от Разлог е успял да  кацне на билото на  връх „ Каменитица“..

публикувано на 20.07.25 в 17:08

Жена е пострадала в Пирин

Жена е пострадала тежко в Пирин  над  хижа „ Яворов“, потвърдиха от ПСС в Банско. Група от четири жени  тръгват сутринта  от хижата към  природния феномен „ Стъпалата“.  В един от улеите пада камък и удря една от жените. Група от двама планински спасители от отряда в Разлог, един от които е лекар, са успели да стигнат до мястото и в момента оказват..

публикувано на 20.07.25 в 15:22

Православната църква чества св. пророк Илия

Днес е един от големите летни празници в православния календар - Илинден. Денят е в прослава на свети пророк Илия, чието име означава "крепост на Господ", а имен ден празнуват над 56 хиляди души. "Духът и силата на Илия" във вярата и предаността му към Бог и Неговия закон са ярко свидетелство за живота на пророка през девети век преди Христа. Библията..

публикувано на 20.07.25 в 09:25