Младите майки от община Банско, дарили живот на децата си през 2022 година, бяха поканени на коктейл от кмета Иван Кадев по случай стародавния български празник Бабинден. Гости на тържеството бяха председателят на Общинския съвет Костадин Загорчин и зам.-кметът Сашка Въчкова. В приветствието си Иван Кадев изрази почитта и уважението на цялото общество към всеотдайния труд и професионализъм на лекари, акушерки и всички медицински специалисти, които с грижа и отговорност поемат в ръцете си новия живот. Той поздрави младите майки и им пожела да отглеждат децата си в семеен уют, любов и разбирателство, да ги възпитават да бъдат честни и достойни хора. Танцът на най-малките гимнастички от Банско беше изненадата на тържеството, а стиховете и красивите думи от децата към майките трогнаха всички. Възстановката на обичая „Поливане вода на бабата” припомни традициите от преди години. Баба Мара и баба Данка пък развеселиха младите жени от Банско и Добринище. За тях от общината имаше елегантен комплимент – красива роза, а за децата им – подарък. Най-младата майка – Любомира Попова, родила дъщеричката си Димитрина в първите дни на 2023 година, получи специален поздрав от кмета Иван Кадев. Той увери присъстващите, че както и досега децата на община Банско ще получават възможно най-добрите грижи – в яслите, детските градини и училищата. "Непрекъснато подобряваме градската инфраструктура, така че децата да има къде да играят и да спортуват, да растат в чиста, здравословна и безопасна среда. Защото бъдещето на децата е обща отговорност и аз няма да пожаля сили децата на Банско да имат добри условия, в които да растат", категоричен беше кметът Иван Кадев.
Служители на ЮЗДП, РДПБЗН и РДГ обиколиха вилните зони около Благоевград, за да проверят дали се пали огън на открито. Районът беше огледан и с помощта на дрон, в търсене на следи от огнища. На хората, обитаващи вилите, както и на туристи, бяха раздадени декларации за информираност. В пожароопасния сезон паленето на огън на открито е..
Най-засегнатата страна от пожари за 2024-2025 година в Европейския съюз е България, съобщиха от Министерството на околната среда и водите. През последните две години нашата страна отчита тревожна тенденция: 38 000 кв. м. са обхванати от пожари, а щетите се изчисляват на над 2,5 милиона евро. Да пазим природата означава да пазим дома си, здравето си и..
От 26 юли (събота) автобусна линия №1 временно няма да обслужва спирките в селата Рилци и Бело поле. Мярката се налага във връзка с полагане на нов асфалт в рамките на текущ ремонт на главен път Е-79, Лот I-1, в участъка от „Антените“ до кв. „Струмско“ в посока Кулата. Ремонтните дейности се извършват от Агенция „Пътна инфраструктура“. След..
Ремонтирана наскоро детска площадка в Земен е изпочупена, алармират от общината. Пространството пред Младежкия дом в града, предназначено за игра на най-малките е било обновено, освежено и обезопасено само преди два месеца. При ремонта е поставен декоративен волан на едно от съоръженията. Възстановена е и чешмата, която от години не е работела...
Над 8 кг канабис са иззели служители на ОДМВР – Перник при специализирана полицейска операция в община Трън, съобщиха от пресцентъра на МВР. В хода на планираните действия служители на ОДМВР – Перник спрели за проверка лек автомобил, управляван от 36-годишен мъж. В колата са открити три полиетиленови плика със зелена тревиста маса, с тегло..
Голяма авария в помпена станция остави без вода днес пернишките квартали "Калкас" и "Ралица". Екипи на "ВиК" работят по отстраняването й. Със спряно водоподаване днес заради ремонтни дейности от външна фирма са и кварталите "Хумни дол" и "Проучване", както и село Дивотино. Работи се в района на кв. "Иван Пашов", уточняват от водното дружество. Водата..
Вече трети ден три квартала в Кюстендил са без вода. Причината - авария на водопроводната мрежа и подмяната на компрометираните участъци. Жителите на града обаче недоволстват, че в горещините са оставени без вода и обвиняват общината и "Кюстендилска вода" в бездействие и неефективна работа. "До края на деня ще започне запълването на водопровода..