Музикант, фотограф, педагог, земеделец, шофьор на такси. Всичко това е благоевградчанинът Васил Янкулски с артистичен псевдоним Васиел. От 6-годишен се занимава с музика. Свири на четири музикални инструмента – акордеон, тамбура, валдхорн, пиано, а петият е на път да овладее. Това е арабски инструмент – каба кеменче, подобен на нашата гъдулка.
Завършил е Средно сержантско военно музикално училище „Маестро Георги Атанасов“ в София, което вече не съществува. Твърди, че това училище му дало много, защото базата е от най-добрите преподаватели. По-късно завършил Начална училищна педагогика в ЮЗУ със специалност „Музика“.
През 2015 година издава първия си диск. „Хората на изкуството трябва да оставим нещо като култура.Дарбата, която ми е дадена, трябва да я раздавам“, категоричен е Васиел.
Има зад гърба си няколко концерта, в които съчетава освен музика, поезия, танц и визуализации. За Васиел е важно един музикант да има база, но най-вече е важно да има талант, който да развива и хуманно отношение между хората.
В днешния ден го натъжава отношението между хората. Иска всеки да има респект към другия и да знае, че в него има частица от Бога.
Като авантюра определя заминаването си за чужбина, наложило му се да работи какво ли не, но най-важното бил контактът с различни хора. „Българите, които не знаят езика на съответната държава, визирам Германия, няма смисъл да ходят. Би трябвало да имат образование, да работят по специалността си. Иначе рискуват да работят непривлекателна работа за минимални пари“, уточни за Радио Благоевград Васил Янкулски.
Категоричен е, че всеки трябва да търси причините в себе си и да се променя. „Нещата в световен мащаб не вървят добре и затова причината е вътре в нас. Не можем да променяме хората, можем да променим себе си и отношението към хората“, твърди музикантът.
Как се е развил животът му и защо се налага сега да кара такси в интервюто на Ива Сеизова:
Атрактивно магазинче за сувенири привлича всеки, които се разхожда в центъра на планинското градче Земен. Стефан Тодоров и неговата дъщеря Стефани Рашева разработват свой бизнес. Въвличат и останалите от семейството да се занимават с изработването на предмети от дърво, желязо, рисуване върху стъкло, керемиди и други предмети. Стефани Рашева..
На 21 януари се отбелязва Деня на родилната помощ, известен още като Бабинден (по стар стил, по нов празникът е на 8 януари). „ За професията на акушерката се изисква любов и отдаденост към майките, бебетата и жените, много знания и умения “, сподели в ефира на Радио Благоевград Ани Атанасова, специалист с дългогодишен стаж и опит в МБАЛ..
Музиката на „Дъжд От Любов” разказва история с поглед в бъдещето, където талант и дух се преплитат в жива и чиста музикална материя. Това сподели в ефира на Радио Благоевград независмият музикант Явор Велчев – Яви. Песента се ражда през 2011 г. в Антверпен, Белгия, на английски под името „Love Shower”. Местни музиканти оставят своя..
Физическите лица, които продават имоти в нови сгради, ще трябва задължително да се регистрират по ДДС. Това предвиждат внесените в парламента промени в Закона за данък добавена стойност . Промените са насочени основно към така наречените бартерни сделки на зелено, тъй като в момента масова практика е строителните компании да не купуват директно..
Деветият Международен кукерски фестивал „Старчевата“ събра в Разлог 24 групи от България и чужбина с над 2 500 участници. Атрактивният фестивал се проведе на централния площад „Преображение“, където дефилираха кукери от общините Тунджа, Ямбол, Благоевград, Симитли, Карлово, Павел баня, Елин Пелин, Земен, Перник, Кюстендил, Петрич и Разлог. В..
При детайлен анализ на данните за 2024 година, свързани с безопасното движение в България, се показва, че по време на снеговалеж, проливен дъжд и мъгла са загинали 10 души или 2 % от всички загинали по улиците и пътищата през годината. Докато, когато времето е било сухо, слънчево и благоприятно за движение са загинали 352 души или 73% от всички..
"БЕЗ КРИЛА" е филм, вдъхновен от истинската история на лекоатлета, параолимпиец и трикратен шампион на скок дължина за хора с увреждания - Михаил Христов. Михаил на 14 години губи двете си ръце заради токов удар. След това става състезател по дълъг скок и печели световна титла за параолимпийци, а после измисля нов вид протези и започва да ги..