Три нови избирателни секции са разкрити на територията на община Перник. Те ще се помещават в Многопрофилната болница за активно лечение „Рахила Ангелова”, Специализираната болница за активно лечение на белодробни болести и Специализираната болница за продължително лечение и рехабилитация, и в тях ще гласуват лежащо болните пациенти в трите лечебни заведения.
С разкриването на трите болнични секции общият брой на избирателните секции в област Перник става 260. Четири от тях са подвижни. Те са в общините Перник, Брезник, Трън и Земен.
В Радомир и Ковачевци подвижни секции няма да има, тъй като в законовия срок не са постъпили необходимите за разкриването им най-малко 10 заявления. Девет са секциите за гласуване на избиратели с увредено зрение или затруднения в придвижването. Четири от тях са в община Перник, и по една в останалите пет общини – Радомир, Брезник, Трън, Земен и Ковачевци.
Днес, 8 ноември, когато Православната църква почита Свети Архангел Михаил — покровител на небесните войнства, село Крупник тържествено отбеляза храмовия празник на своята едноименна църква. Тази година празникът е още по-специален, защото се навършват 90 години от освещаването на Божия дом, който е духовен и културен символ на най-голямото село в община..
Националният съвет на партия "Продължаваме промяната" избра Николай Денков за зам.-председател на партията, съобщиха от формацията. Номинацията на Денков е била направена от лидера на партията Асен Василев съгласно промените в устава, гласувани от Общото събрание през септември. Сред решенията, приети тогава, в устава беше записано, че..
Под звуците на цигулков ансамбъл "Прима виолина" към НЧ "Никола Вапцаров" с ръководител Гергана Стоянова откриха зонална изложба „Струма“ в Благоевград. Тази година в изложбата бяха допуснати 187 творби на 105 автори от цяла Югозападна България, обяви директорът на Градската художествена галерия Иван Милушев. Той се похвали с новата зала на..
Храмът в симитлийското село Крупник, в който се пази копие на обкова на Крупнишкото евангелие, отбелязва своята 90-годишнина. Градежът на църквата започва през 1932 г. и завършва три години по-късно. Осветена е на храмовия празник свети Архангел Михаил, от Неврокопския митрополит Борис. Храмовият празник на църквата "Свети Архангел Михаил“..
Православната църква отбелязва на 8 ноември Събора на Свети Архангел Михаил и другите небесни безплътни сили. Денят на Свети Архангел Михаил – военачалник на цялото небесно войнство от ангели и архангели, е вторият по значимост след Димитровден есенен празник. В народните представи денят е известен като Архангеловден, на който празнуват всички с..
Днес преди обяд валежите временно ще спрат. През втората половина на деня от запад на изток отново ще има валежи от дъжд. На места в югозападната половина от страната количествата ще са значителни. Ще духа до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще са между 13° и 18°.
С „Почетен знак на МВР- I степен” бе отличен началникът на сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ при ОДМВР – Перник Кирил Иванов. „Почетен знак на МВР – III степен”получиха Венцислав Манов-началник на Първо РУ – Перник и Росен Илиев-началник на РУ – Трън. Отличията им бяха връчени на тържествена церемония в Перник по повод..