Начинът, по който политическите лидери стоят в общественото пространство преди поредните парламентарни избори, оказа огромно влияние върху резултатите на 2 април. На този вот именно резултатите очертаха редица интересни проблемни полета, които са силно обвързани с предизборното поведение на лидерите на водещите партии. Това заяви в ефира на Радио Благоевград д-р Радостина Михайлова, преподавател в катедра „Връзки с обществеността“ в ЮЗУ „Неофит Рилски“.
„Коалицията „ГЕРБ-СДС“ в последния момент изплува като първа политическа сила. Един политически мастодонт с 12-годишно управление успя да спечели този вот с два процента преднина пред една коалиция, която е с около двегодишна история. На мен това ми се струва твърде неубедителна победа“, смята д-р Михайлова.
Според нея, запазването на статуквото у нас до голяма степенн се дължи на медиите, които продължават да не задават важните въпроси за корупционните практики в управлението на Бойко Борисов.
„Но това лидерско присъствие на самия Борисов и периодичните победи на партията напомня на една токсична любовна връзка с избирателя. Става въпрос за ниско самочувствие на една нация, която не вярва, че е способна да прескочи познатото, болезнено статукво и да тръгне по нов път“, подчерта тя.
Радостина Михайлова коментира и резултат на ПП „Възраждане“.
„Тази партия много упорито наливаше, именно чрез медийните изяви на лидера си, това нужно на българина самочувствие, след като години наред на него му беше насаждано, че той е беден, че той е прост, че той е безнадежден, че живее в някаква територия, че неговото плачевно състояние са дължи на външни фактори“, коментира университетският преподавател.
Изборният резултата на коалицията „ПП-ДБ“ е логичен, макар и неочакван за двете формации.
„През отминалата кампания те демонстрираха невъзможността си да разговарят с обикновения българин за неговите конкретни проблеми. Те са твърде елитарни в поведение и послания. Това вещае и бъдещи проблеми за подкрепата за тях“, смята Радостина Михайлова.
Още от анализа на д-р Радостина Михайлова може да чуете на прикачения линк:
Кати, Мити, Петя, Калина и Никол, малките журналисти от школата по журналистика и медийно отразяване към Центъра за личностно и творческо развитие на децата в Благоевград бяха гости в предаването „Неделя у дома“, където разказаха какво е за тях журналистиката. „Мен ме влече телевизията, защото искам да ме видят всички. Целият свят“, сподели..
Музейна работилница, посветена на Баба Марта, отваря врати от 24 до 27 февруари в красивата сграда на Историческия музей в Петрич. Инициативата се провежда за втора поредна година, очаква се интересът към нея да бъде още по-голям от миналогодишния, тъй като заложените дейности в работилницата ще бъдат надградени. „Ще посрещнем дечицата с..
Срещата между САЩ и Русия в Рияд беше „огромен успех за руската администрация“, коментира в предаването „Събития и личности“ евродепутатът от ГЕРБ/СДС и ЕНП Илия Лазаров. Според него Вашингтон на практика сам е предложил размразяване на отношенията, без Москва да полага сериозни усилия за това. „Предтекстът е, че трябва да се сложи край на войната,..
Бюджетът не е просто финансов документ и закон – той отразява приоритетите на управляващите и посоката, в която ще се развива държавата. Въпреки това, все още не виждаме ясно очертани политики и дългосрочна визия на кабинета "Желязков". Това коментира в предаването "Събития и личности" бившият депутат от „Продължаваме промяната – Демократична България“..
Проектът на Бюджет 2025 породи сериозни дебати относно неговото влияние върху социалната политика, икономиката и гражданските свободи. Политологът и бивш народен представител Калоян Методиев, анализира параметрите на бюджета и предупреди за тревожни тенденции в управлението на страната. Според него, България се намира в момент, в който се прави опит за..
Какви тайни крие древната тракийска цивилизация? Какво ни разкриват следите, оставени от този народ? На тези и много други въпроси отговаря новата книга „Траките – какво трябва да знаете?“, създадена от екип от изтъкнати български учени. В интервю за Радио Благоевград доц. д-р Тодор Чобанов, един от авторите на изданието, разказа за значението на..
България завърши успешно представянето си на международното специализирано изложение Lisbon Food Affair (LFA) - най-големият хранителен панаир в Португалия, който събра повече от 200 компании и над 500 бранда в направленията „Храни и напитки“, „Хорека“ и „Технологии“ в Лисабон. Събитието отбеляза три дни на интензивни търговски разговори и..